Najlepsze sieci VPN działające z Netflixem w 2021 roku

Autor Bestflix
Aktualizowany: 17 listopada 2021

Chcesz odblokować globalny katalog Netflixa i uzyskać dostęp do ponad 15 000 filmów, seriali i filmów dokumentalnych? Jest to jak najbardziej możliwe i można to zrobić dość łatwo, używając czegoś, co nazywa się VPN.

Mówiąc najprościej: VPN umożliwia surfowanie po Internecie, przepuszczając połączenie przez serwer w innym kraju, dzięki czemu wygląda na to, że łączysz się z innej lokalizacji. Zamiast przesyłania danych prosto z komputera do Netflixa, są one przesyłane z komputera przez serwer VPN (w innym kraju) i dopiero potem przesyłane do Netflixa. Voilà! Netflix pokazuje lokalny katalog dla tej lokalizacji.

W skrócie - jak to działa?

Pomimo technicznie brzmiącej nazwy (VPN = Virtual Private Network), korzystanie z VPN nie jest skomplikowane. Polega na rejestracji w usłudze VPN, zainstalowaniu niewielkiej aplikacji na komputerze, telefonie lub tablecie, otwarciu aplikacji i wyborze kraju, z którego chcesz surfować. Następnie możesz normalnie korzystać z Netflixa. Wyświetli Ci się lokalny katalog dla kraju wybranego w aplikacji VPN, a nie tego, w którym aktualnie się znajdujesz. To wszystko - Netflix odblokowany.

Czy wszystkie sieci VPN działają z Netflixem?

Nie. Wręcz przeciwnie, większość usług VPN NIE DZIAŁA z Netflixem. Dlaczego? Ponieważ Netflix nie chce, abyśmy mieli dostęp do tytułów, których nie powinniśmy oglądać. Agresywnie blokuje serwery należące do sieci VPN i tylko niektórzy dostawcy VPN są w stanie poświęcić czas i zasoby, aby aktywnie się temu przeciwstawiać.

Aby ułatwić wybór usługi VPN, przeprowadziliśmy kilka testów i przygotowaliśmy listę dostawców VPN, którzy aktywnie pracują nad obsługą streamingu, omijając blokowanie VPN przez Netflixa. Nie wszystkie działają ze wszystkimi regionami Netflixa, istnieją też różnice w szybkości i cenie, więc warto wypróbować różnych dostawców, aby zobaczyć, który będzie najlepszy dla Ciebie. Na szczęście wszyscy dostawcy z naszej listy oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować usługę przez co najmniej 30 dni bez ryzyka.

Sieci VPN, które działają z Netflixem

1. Surfshark: najlepszy stosunek jakości do ceny - nasz najlepszy wybór

Odblokowuje katalogi Netflixa w: USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Norwegii, Australii, Japonii, Korei Południowej, Polsce, Kanadzie, Turcji, Singapurze, Szwecji, Hiszpanii, na Filipinach, Holandii, Portugalii, na Tajwanie, Indiach, Brazylii, Belgii, Izraelu, Chile, Colombii, Grecji, Szwajcarii, Hong Kongu, Argentynie, Finlandii i Meksyku

Surfshark jest praktycznie stworzony dla tych, którzy używają VPN głównie do streamingu. Obsługuje prawie wszystkie regiony Netflixa, a także pozwala na nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń, podczas gdy inni dostawcy VPN ograniczają je do od 5 do 7.

W naszych testach ten VPN zawsze działał bez żadnych problemów. Aplikacja jest łatwa w użyciu, może nie ma tak wielu „zaawansowanych opcji”, jak niektóre z innych aplikacji - ale tak naprawdę jest to raczej korzystne dla większości użytkowników.

Surfshark ma jedną z najniższych cen z testowanych sieci VPN - tylko PrivateVPN jest tańszy - i podobnie jak obecnie większość innych sieci VPN oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki temu można wypróbować ich usługę bez ryzyka przez 30 dni i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy zadowoleni.

 • najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki
 • działa z wieloma regionami Netflixa
 • nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń
 • gwarancja zwrotu pieniędzy
 • blokuje również złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie reklamowe

2. NordVPN: tani i godny zaufania, solidny średniak

Odblokowuje katalogi Netflixa w: USA, Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Japonii, Australii, Holandii, Hiszpanii, Indiach, Brazylii, Korei Południowej, Finlandii

NordVPN jest jednym z gigantów branży VPN, co oznacza, że ​​ma wiele dostępnych serwerów w wielu krajach, duże prędkości i duży zespół obsługi klienta.

Podczas naszych testów NordVPN zadziałał z 14 regionami Netflixa, natomiast inne wyświetliły przerażający błąd „Wydaje się, że używasz narzędzia odblokowującego lub proxy”. Za to tam, gdzie działał, prędkości były świetne.

NordVPN jest nieco droższy niż PrivateVPN czy Surfshark, ale tańszy niż ExpressVPN. Zarówno Surfshark, jak i ExpressVPN obsługują więcej regionów Netflixa, więc NordVPN jest dobrą opcją, jeśli czasami oglądasz Netflixa, ale potrzebujesz również VPNa do innych celów (być może do pracy?).

Oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki której można wypróbować usługę przez 30 dni i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie spełni wszystkich oczekiwań.

 • bardzo duże prędkości
 • całkiem tani
 • sześć jednoczesnych połączeń
 • zwrot pieniędzy, jeśli nie spełni oczekiwań

3. ExpressVPN: popularna opcja, która działa, ale nie jest najtańsza

Odblokowuje katalogi Netflixa w: ponad 30 krajach. Ich lista ciągle się zmienia i nie ma oficjalnego spisu regionów, które działają - w naszych testach największe kraje, w których jest Netflix, działały bez żadnych problemów

ExpressVPN to kolejna nazwa powszechnie kojarzona z oglądaniem Netflixa przez VPN. Istnieje od 2009 roku i ma mnóstwo lokalizacji serwerów (dokładnie 160 lokalizacji w 94 krajach) + całodobową obsługę klienta.

Aplikacja ExpressVPN jest bardzo łatwa w użyciu i obsługuje większość, jeśli nie wszystkie lokalizacje Netflixa (w przeciwieństwie np. do NordVPN, z którym jest często porównywany). Ma też funkcję, nazwaną MediaStreamer DNS, która umożliwia korzystanie z VPNa na telewizorach Smart TV i konsolach, na których nie można zainstalować dedykowanej aplikacji VPN. Bardzo nam się to spodobało i dajemy duży plus za taką funkcję!

Za cenę najwyższą ze wszystkich tu opisywanych dostajemy najlepsze prędkości i liczbę lokalizacji (na równi z Surfshark). To opcja premium.

 • bardzo duże prędkości
 • ogromna liczba serwerów i obsługiwanych regionów
 • wsparcie techniczne 24/7
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • droższy niż inne

4. PrivateVPN: najtańsza sieć VPN działająca z Netflixem

Odblokowuje katalogi Netflixa w: USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Południowej, Indiach, Argentynie, Brazylii, Chile, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kolumbii, Indonezji, Izraelu, Malezji, Meksyku, Nowej Zelandii, Rosji, Singapurze, Tajlandii, Turcji, Wietnamie, na Tajwanie, Ukrainie i na Filipinach

PrivateVPN to szwedzka firma, która oferuje VPNa z dużymi prędkościami i koncentruje się na zapewnieniu prywatności i anonimowości. Dzięki szwedzkiemu ustawodawstwu nie jest zobowiązana do zapisywania żadnych logów połączeń, co sprawia, że PrivateVPN jest atrakcyjną opcja, jeśli zależy Ci na tego typu rzeczach.

Pod względem ceny to najtańsza z sieci VPN, które testowaliśmy, ale zapewnia dostęp aż do 25 regionów, w których działa Netflix. Jednym słowem za naprawdę niewielkie pieniądze otrzymujemy VPN, który odblokowuje prawie wszystkie tytuły z globalnego katalogu Netflixa. Brawo!

Podobnie jak w przypadku pozostałych sieci, PrivateVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy (lub do 100 GB przesłanych danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

 • świetna cena!
 • współpracuje z 25 regionami Netflixa
 • bardzo wysoka prywatność
 • zwrot pieniędzy, jeśli nie spełni oczekiwań

5. CyberGhost: pełna anonimowość i łatwość użycia

Odblokowuje katalogi Netflixa w: USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Japonii

Na koniec - CyberGhost. Ta usługa VPN koncentruje się głównie na pełnej anonimowości / prywatności (stąd nazwa - cyfrowy duch), ale działa równie dobrze w przypadku streamingu Netflixa.

Nie jest to nasz pierwszy wybór, ponieważ obsługuje tylko pięć regionów Netflixa (USA, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję i Japonię), ale z drugiej strony: są to największe regiony Netflixa i najprawdopodobniej zawierają tytuły, które chciałbyś obejrzeć. Uwzględniamy go również ze względu na zoptymalizowane serwery i wysoką anonimowość (na wypadek, gdybyś chciał używać VPNa do innych celów).

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i wszystko „po prostu działa”. Pozwala na 7 jednoczesnych połączeń. Niewiele więcej można o niej powiedzieć.

Cena jest bardzo niska (tylko nieco wyższa niż za PrivateVPN), ale CyberGhost zapewnia 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy zamiast 30 dni, jak inni.

 • świetna aplikacja, która jest bardzo łatwa w użyciu
 • wysoka anonimowość
 • 7 jednoczesnych połączeń
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najczęściej zadawane pytania

 • Która sieć VPN jest najlepsza do oglądania Netflixa?

  Cóż, to zależy. Wszystkie te, które wymieniamy powyżej, działają, ale różnią się ceną, szybkością i liczbą regionów Netflixa, które odblokowują. Gdybyśmy musieli wybrać tylko jedną z nich, wybralibyśmy Surfsharka. Zapewnia dobre prędkości, w większości regionów Netflixa, w konkurencyjnej cenie.
 • Dlaczego katalog Netflixa różni się w różnych krajach?

  Krótko mówiąc, dzieje się tak z powodu problemów z prawami autorskimi i licencjami. Każdy tytuł na platformie wiąże się z kosztami i nie ma finansowego sensu, aby Netflix płacił za dostępność każdego tytułu na wszystkich rynkach.
 • Czy używanie VPN jest nielegalne?

  Oczywiście że nie. Netflix nie jest zbyt szczęśliwy z tego, że ludzie to robią i teoretycznie jest to niezgodne z zasadami serwisu, ale nie jest to coś, co aktywnie egzekwują, poza próbą zablokowania firmom VPN dostępu do treści na platformie.

Czy chcesz otrzymywać info o nowych filmach na swój email?

Co tydzień wybieramy najlepsze pozycje Netflixa i wysyłamy do Ciebie. Nie przekazujemy Twojego adresu nikomu innemu.