Odblokuj każdy katalog Netflixa: Oto lista najlepszych VPN-ów

Czy wykorzystujesz maksymalnie swoją subskrypcję Netflixa? W tym przewodniku przyjrzymy się, jak używać VPN do odblokowania pełnych zasobów Netflixa, od tych dostępnych w USA po te dostępne w Japonii.

Author: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 8-ego lutego 2024

Netflix niesamowicie się ostatnio rozwinął, a ich usługa streamingu jest teraz dostępna w ponad 190 krajach. Rozszerzona została również biblioteka dostępnych filmów, seriali i programów telewizyjnych, która obecnie zawiera ponad 15.000 pozycji. Brzmi niesamowicie, zwłaszcza dla takich pasjonatów Netflixa, jak my. W praktyce niestety nie jest tak różowo. Ze względu na sposób działania licencji większość treści jest ograniczona geograficznie i można ją oglądać tylko w określonych regionach, czyli łącząc się z określonego kraju.

Oznacza to, że jesteśmy ograniczeni do oglądania tylko tych tytułów, na które Netflix ma licencję dla naszego kraju – niewielkiej części pełnego katalogu.

Istnieje jednak pewien sposób na obejście blokowania geograficznego większości usług streamingowych, w tym Netflixa. Korzystając z VPNa możesz zmienić swój region i uzyskać dostęp do biblioteki dowolnego kraju, podwajając, a nawet potrajając liczbę filmów i programów telewizyjnych, które możesz oglądać w streamingu. 

W tym przewodniku powiemy Ci więcej o tym, jak działa VPN, co sprawia, że dana sieć VPN jest odpowiednia dla Netflixa i zdradzimy listę naszych 5 ulubionych VPNów, które obecnie działają z Netflixem.

Jak VPN pozwala zmienić kraj na Netflixie?

Zanim przejdziemy do listy dostępnych VPNów, przyjrzyjmy się krótko jak działa VPN i co faktycznie robi, aby ominąć ograniczenia blokowania geograficznego nakładane przez większość usług streamingowych.

Mówiąc najprościej: usługa VPN umożliwia surfowanie po Internecie, przekierowując dane przez jeden z serwerów należących do firmy oferującej VPN, zlokalizowany w innym kraju. Strona, na którą wchodzisz, ma wrażenie, że łączysz się z innej lokalizacji.

W przypadku usług streamingowych: zamiast danych przesyłanych bezpośrednio z Twojego komputera do Netflixa, przesyłane są one z komputera do serwera VPN, a dopiero potem do operatora streamingu. Netflix widzi lokalizację serwera VPN i pokazuje lokalną bibliotekę dla tego kraju zamiast Twojego. 

Oczywiście jest to dużo bardziej skomplikowane, zwłaszcza jeśli zagłębimy się w aspekty techniczne, ale tak właśnie z grubsza działa usługa VPN.

Czy możemy po prostu użyć dowolnej sieci VPN do Netflixa?

Niestety odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Większość sieci VPN jest w praktyce blokowana przez Netflix, który niespecjalnie jest zainteresowany tym, aby użytkownicy mieli dostęp do treści dostępnych na innych rynkach.

Wygląda na to, że korzystasz z narzędzia odblokowującego lub z połączenia proxy. Wyłącz te usługi i spróbuj ponownie.

Częsty komunikat błędu przy próbie oglądania Netflixa przez VPN

Jako Bestflix staramy się pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać swoją subskrypcję Netflixa. Właśnie dlatego stale testujemy różne VPNy, aby monitorować które działają, a które nie i które z katalogów Netflixa faktycznie odblokowują. Oto kryteria, których używamy podczas oceny VPN:

Najważniejszym wymogiem dobrej sieci VPN do użycia z Netflixem jest to, aby serwery VPN nie były blokowane przez usługę streamingową. Brzmi to jak oczywista oczywistość, ale ta kwestia dyskwalifikuje większość firm oferujących VPNy — tylko kilka z nich ma odpowiednie zasoby i stara się aktywnie pracować nad obchodzeniem blokad VPN stosowanych przez Netflix.

Ponadto dostawca VPN powinien oferować odblokowywanie przynajmniej największych katalogów Netflixa: regionów USA, UK, Japonii, Niemiec i Francji. Oczywiście najlepiej, jeśli odblokowuje też inne regiony i daje dostęp do wielu innych lokalnych produkcji (ach, te tureckie telenowele…), ale tych pięć regionów to absolutne minimum.

No i wreszcie VPN powinien zapewniać prędkości wystarczająco wysokie, aby móc obsłużyć streaming w jakości Ultra HD (4K). Według Netflixa minimalne wymagane prędkości to 3 Mb/s dla SD, 5 Mb/s dla HD i 25 Mb/s dla Ultra HD

Najlepszy VPN do Netflixa

Której sieci VPN używać z Netflixem? Na rynku istnieje wiele firm oferujących usługę VPN, ale w tym przewodniku skupiliśmy się na pięciu dostawcach VPN, których oferty naszym zdaniem są najlepszymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o streaming Netflixa. Można oczywiście znaleźć inne, które też zadziałają, ale naszym zdaniem nie będą tak dobre, jak te wybrane przez nas: czy to ze względu na cenę, liczbę odblokowywanych regionów Netflixa lub oferowaną prędkość. Poniżej znajdziesz nasze przemyślenia i wnioski na temat wybranych przez nas usług VPN.


1. ExpressVPN - Najlepszy VPN do Netflixa (odwiedź strone)

VPN premium do Netflixa. Absolutnie niezawodny z dostępnymi ponad 3000 serwerami pozwalającymi odblokować niemal wszystkie katalogi Netflixa.
Trustpilot 4.5 stars TrustScore 4,7 | 20,077 reviews

Odblokowuje katalogi Netflixa w takich krajach jak: w większości krajów. ExpressVPN nie publikuje oficjalnej listy, ale w naszych testach zarówno wszystkie największe jak i większość mniejszych katalogów Netflixa była odblokowana

ExpressVPN to nazwa, którą często można usłyszeć, gdy pojawia się temat odblokowania Netflix za pomocą VPN. Nie bez powodu – to jedna z największych i najbardziej znanych firm VPN na świecie, istniejąca od 2009 roku, co dało im mnóstwo czasu na rozbudowanie liczby obsługiwanych lokalizacji i udoskonalenie technicznej strony usługi.

W większości recenzji, które znajdziesz w Internecie, ExpressVPN jest stale wymieniany na jednym z najlepszych miejsc, jako świetna sieć VPN do Netflixa i ogólnie streamingu. Potwierdziło się to również w naszych testach. Była to najbardziej niezawodna sieć VPN do streamingu Netflixa i tam, gdzie innym sieciom VPN czasami nie udawało się odblokować pewnych katalogów, ExpressVPN wykonywał zadanie bez żadnych problemów.

Główną przewagą, jaką ma nad innymi sieciami VPN, jest duża liczba dostępnych serwerów. Mając do wyboru ponad 3000 serwerów w 94 krajach, jeśli jeden serwer zostanie zablokowany przez Netflixa, możesz po prostu połączyć się z innym serwerem w tym samym kraju i kontynuować oglądanie.

Oferuje aplikacje na wszystkie platformy, wszystkie działające w ten sam, minimalistyczny sposób: wybierasz serwer w kraju, który Ci odpowiada, klikasz połącz, przechodzisz do Netflixa i zaczynasz oglądać. W przypadku urządzeń, na których nie można zainstalować VPNa, takich jak niektóre platformy SmartTV czy konsole, ExpressVPN oferuje coś, co nazywa się MediaStreamer DNS. Ustawia się go bezpośrednio w swoim routerze, po czym można połączyć się z amerykańskim Netflixem z dowolnego typu urządzenia.

Minimalizm w stylu ExpressVPN: po prostu wybierz kraj i kliknij w duży przycisk połączenia.

Jednym z niewielu minusów ExpressVPN jest to, że pozwala na korzystanie z VPNu w tym samym czasie tylko na 5 urządzeniach. Dla większości osób nie stanowi to problemu, ale jeśli masz dużo urządzeń lub chcesz udostępnić usługę rodzinie lub znajomym, może to stanowić problem.

Naszym zdaniem ExpressVPN to opcja premium, z której powinieneś skorzystać, jeśli chcesz mieć niezawodny dostęp do prawie wszystkiego, co jest dostępne na Netflixie i innych platformach streamingowych. Jego cena jest nieco wyższa niż w przypadku innych sieci VPN, ale oferuje największą ilość dostępnych lokalizacji serwerów o najwyższych prędkościach, co w sumie najbardziej się liczy.

---

Koszt: od ~27 PLN miesięcznie (aby dostać 3 miesiące za darmo przy zakupie planu na 12 miesięcy użyj tego linku)
Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
Liczba urządzeń obsługiwanych w tym samym czasie: 5 urządzeń
Obsługiwane platformy: iOS, Android, Windows, MacOS, Linux, Amazon Fire TV, Roku, Chromecast, rozszerzenia przeglądarki (Chrome, Firefox i Edge)
Działa również z: HBO, Hulu, Amazon Prime Video, Disney+, BBC iPlayer, AppleTV+, ESPN+, ITV Player, Showtime, Sky Go, Discovery+

Premium sieć VPN, która odblokowuje większość katalogów Netflixa Wyjątkowo niezawodna, prawie nigdy nie jest blokowana Oferta 3 dodatkowych miesięcy za darmo przy użyciu naszego linku
Odwiedź strone ExpressVPN

2. Surfshark - dobra alternatywa do ExpressVPN (odwiedź stronę)

Świetny stosunek jakości do ceny. Surfshark odblokowuje ponad 30 regionów Netflixa w bardzo konkurencyjnej cenie.
Trustpilot 4.5 stars TrustScore 4,5 | 19,961 reviews

Odblokowuje katalogi Netflixa w takich krajach jak: Australia, Austria, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Indie, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Polska, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy

Surfshark jest praktycznie stworzony dla tych, którzy używają swojego VPNa głównie do streamingu. Jest to też nasz najlepszy wybór do Netflixa.

Surfsharka można mieć już od 2,30 USD miesięcznie (około 10 PLN), jeśli zdecydujesz się na 2-letni plan, co plasuje go w tym samym przedziale, co dwie najtańsze sieci VPN do Netflixa na rynku: PrivateVPN i Cyberghost VPN. Za tę cenę Surfshark odblokowuje ponad 20 katalogów Netflixa, w tym wszystkie największe katalogi i wiele mniejszych, zapewniając dostęp do ogromnej liczby filmów i seriali czy programów telewizyjnych. Liczba katalogów Netflixa, do których możesz uzyskać dostęp, jest największa ze wszystkich dostawców VPN, z wyjątkiem ExpressVPN.

W porównaniu do swojego tańszego konkurenta, PrivateVPN, główną różnicą jest to, że Surfshark pozwala na dostęp do dużych europejskich katalogów Netflixa: z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. To duży atut Surfsharka, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że będziesz chciał oglądać coś dostępnego na niemieckim Netflixie, największej bibliotece Netflixa ze wszystkich regionów, niż na przykład z Netflixa w Wietnamie.

Podczas naszych testów większość obiecanych katalogów została odblokowana bez żadnych problemów, a prędkości zawsze były na tyle dobre, że pozwalały na streaming w jakości 4K bez zakłóceń. Jedynym krajem, z którym mieliśmy sporadyczne problemy, była Kanada – dla dostępu do kanadyjskiego Netflixa lepszą opcją byłby ExpressVPN, ponieważ ich aplikacja i serwery zawsze działały w tamtym regionie.

Surfshark oferuje własne aplikacje klienckie do pobrania dla wszystkich systemów operacyjnych, dostępne są również rozszerzenia dla takich przeglądarek jak Chrome, Firefox czy Edge. Klient jest porównywalny z innymi sieciami VPN pod względem łatwości obsługi – czyli: logujesz się, widzisz listę serwerów, klikasz ten, który Cię interesuje, a aplikacja Cię łączy.

Surfshark Windows - Netflix Australia
Klient Surfsharka dla Windows, gotowy do oglądania australijskiego Netflixa.

Jeśli chcesz korzystać z Surfshark na platformie, na którą aplikacja nie jest dostępna (niektóre telewizory Smart TV, Apple TV lub konsola), możesz skonfigurować VPN bezpośrednio w routerze lub skorzystać z funkcji o nazwie „Smart DNS”. Konfiguracja tego ostatniego jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ musisz zmienić numery serwerów DNS, ale kiedy już to zrobisz, możesz uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa i kilku innych amerykańskich usług streamigowych bez korzystania z żadnych aplikacji. Niestety inne regiony nie są obecnie w ten sposób obsługiwane, ale mamy nadzieję, że zostaną dodane w przyszłości.

Jeszcze jedną rzeczą, która naprawdę nam przypadła w Surfsharku do gustu jest to, że umożliwia korzystanie z VPNa na nieograniczonej liczbie urządzeń równocześnie. Inne sieci VPN zwykle ograniczają liczbę obsługiwanych w tym samym czasie urządzeń do od 5 do 10. Jest to naprawdę ważna kwestia, jeśli masz dużą rodzinę, która korzysta z wielu urządzeń lub jeśli chcesz udostępnić VPNa znajomym.

Podsumowując, Surfshark zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny, jeśli chodzi o odblokowywanie filmów i seriali online, a to w połączeniu z ilością katalogów, do których zapewnia dostęp, sprawia, że jest to jedna z najlepszych VPN-ów do używania z Netflixem.

---

Koszt: od ~10 PLN miesięcznie (kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualną ofertę)
Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
Liczba urządzeń obsługiwanych w tym samym czasie: Nieograniczona
Obsługiwane platformy: iOS, Android, Mac, Windows, Amazon Fire TV, Android TV, rozszerzenia przeglądarki Chrome, Firefox i Edge, Linux
Działa również z: Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, DAZN, BBC iPlayer, ITV, Hotstar, YLE Areena i wieloma innymi.

Odblokowuje 30 regionalnych katalogów Netflixa Nieograniczona liczba urządzeń obsługiwanych w tym samym czasie Dostajesz 2 dodatkowe miesiące za darmo, korzystając z naszego linku
Odwiedź stronę Surfshark

3. NordVPN (odwiedź strone)

Ta dobrze znana i godna zaufania sieć VPN to dobry wybór do streamingu Netflixa. Przy kosztach zaczynających się od 3,49 USD miesięcznie odblokowuje 14 katalogów regionalnych Netflixa.
Trustpilot 4.5 stars TrustScore 4,3 | 25,665 reviews

Odblokowuje katalogi Netflixa w takich krajach jak: Australia, Belgia, Brazylia, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hongkong, Izrael, Japonia, Kanada, Meksyk, Niemcy, Polska, Południowa Afryka, Rumunia, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Wielka Brytania, Włochy

NordVPN, gigant w branży VPN, jest jedną z najbardziej znanych firm VPN, często kojarzoną ze streamingiem Netflixa. Rozwija swoją infrastrukturę już od 2012 roku, co przekłada się na duży zespół obsługi klienta i tysiące serwerów dostępnych w 60 krajach, zapewniających świetne prędkości i wysoką niezawodność.

W naszych testach stwierdziliśmy, że obsługiwanych jest 14 krajów Netflixa, a prędkości wystarczają do streamingu w 4K. Oferuje szeroki zakres odblokowywanych regionów, obejmujący większość krajów, w których Netflix ma obszerne katalogi pozycji, co pozwala na dostęp do każdego rodzaju treści. Podobnie jak w przypadku Surfsharka zdarzały się sytuacje, w których wybrany przez nas serwer był blokowany, ale zwykle rozwiązywała to szybka zmiana na inny serwer lub kraj. NordVPN okazał się również całkiem dobry w odblokowywaniu mniejszych, lokalnych platform streamingowych.

Cena jest nieco wyższa niż nasz np. Surfshark, co czyni Nord VPN świetną opcją, jeśli używasz VPNa do streamingu Netflixa, ale potrzebujesz także VPNa do innych celów (na przykład do pracy), ze względu na jego szybkość, niezawodność i możliwość odblokowywania innych platform streamingowych.

NordVPN jest oferowany z gwarancją zwrotu pieniędzy, co pozwala Ci przetestować usługę przez 30 dni i uzyskać pełen zwrot, jeśli nie będziesz zadowolony.

---

Koszt: od ~14 PLN miesięcznie (kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualną ofertę)
Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
Liczba urządzeń obsługiwanych w tym samym czasie: 6 urządzeń
Obsługiwane platformy: Android, iOS, Mac, Windows, Linux, Amazon Fire TV, Android TV, rozszerzenia przeglądarki (Chrome, Firefox i Edge)
Działa również z: Hulu, Amazon Prime Video, Disney+, DAZN, BBC iPlayer

Odblokowuje 14 regionalnych katalogów Netflixa Godna zaufania, z doskonałą obsługą klienta Oszczędź 67% przy planie dwuletnim, korzystając z naszego linku
Odwiedź strone NordVPN

4. PrivateVPN (odwiedź strone)

Najtańszy VPN do Netflixa. Odblokowuje 25 katalogów regionalnych Netflixa.
Trustpilot 5 stars TrustScore 4,9 | 2,593 reviews

Odblokowuje katalogi Netflixa w takich krajach jak:

PrivateVPN to szwedzka firma, która oferuje VPN o dużych prędkościach i koncentruje się na zapewnieniu prywatności i anonimowości. Dzięki szwedzkiemu ustawodawstwu nie są zobowiązani do zapisywania danych dotyczących ruchu na swoich serwerach, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja, jeśli zależy Ci na tego typu rzeczach.

Pod względem ceny są to najtańszy z VPNów, które testowaliśmy z Netflixem, mimo iż oferuje dostęp do 25 regionów Netflixa. To świetny wynik, a obejmuje zarówno amerykańskiego, jak i  japońskiego czy brytyjskiego Netflixa. Natomiast warto wiedzieć, że żaden z katalogów UE nie jest obsługiwany. Jeśli chcesz oglądać niemiecką lub francuską ofertę Netflixa, polecamy wybrać Surfsharka lub ExpressVPN. Jeśli jednak wystarcza Ci ich lista krajów, otrzymujesz VPN, który odblokowuje mnóstwo tytułów za zaledwie kilka dolarów miesięcznie. Warto to docenić!

Podobnie jak inni dostawcy sieci VPN, PrivateVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy (lub do 100 GB przetransferowanych danych, cokolwiek nastąpi wcześniej).

---

Koszt: od ~8 PLN miesięcznie (kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualną ofertę)
Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
Liczba urządzeń obsługiwanych w tym samym czasie: 10 urządzeń
Obsługiwane platformy: Windows, iOS, Android, MacOS, Amazon Fire TV
Działa również z: Hulu, Amazon Prime Video, Disney+, DAZN, BBC, HBO, Fox, CBS, USTVNow, ESPN, NBC Sports.

Odblokowuje 25 regionalnych katalogów Netflixa Najtańsza sieć VPN, która działa z Netflixem Oszczędź 85% przy zakupie planu na 3 lata
Odwiedź strone PrivateVPN

5. CyberGhost (odwiedź strone)

Świetna opcja budżetowa z naprawdę dobrą, przyjazną dla użytkownika aplikacją. Odblokowuje główne katalogi Netflixa.
Trustpilot 4.5 stars TrustScore 4,3 | 17,443 reviews

Odblokowuje katalogi Netflixa w takich krajach jak: Brazylia, Dania, Francja, Indie, Niemcy, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy

I wreszcie CyberGhost. Ta sieć VPN koncentruje się głównie na podwyższonej anonimowości/prywatności (stąd nazwa), ale działa również bardzo dobrze w przypadku oglądania Netflixa.

CyberGhost obsługuje sześć regionów Netflixa: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy, Włochy, Francję i Japonię, co początkowo może brzmieć jak kiepski interes w porównaniu z innymi ofertami z naszych testów, ale pamiętaj: te sześć to kraje oferujące największe katalogi Netflixa, w których najprawdopodobniej znajdziesz coś dla siebie. Dla większości śmiertelników będzie to wystarczające, chociaż jeśli chcesz oglądać bardziej egzotyczne tytuły z katalogów Netflixa w mniejszych krajach, polecamy inną sieć. 

Cena za miesięczną subskrypcję jest jedną z najniższych w tej grupie, zaczyna się od nieco ponad 2 USD, a oferowane są okresy subskrypcji do 3 lat. To wygodne, jeśli jesteś tak leniwy jak my i nie chcesz otrzymywać corocznych przypomnień o odnawianiu subskrypcji.

Innym powodem, dla którego lubimy CyberGhost VPN i umieściliśmy go na naszej liście, jest jego świetny klient. Aplikacja zawiera zakładkę „For Streaming”, w której wyróżnione są wszystkie serwery zoptymalizowane pod kątem streamingu. W tej zakładce możliwe jest filtrowanie listy bezpośrednio według Netflixa lub innych platform streamingowych. Jest to niesamowita funkcja, którą chętnie widzielibyśmy zaimplementowaną rówież przez inne sieci VPN, ponieważ pomaga szybciej znaleźć działający serwer, a także inspiruje do sprawdzenia innych platform streamingowych, o których istnieniu nie wiedziałeś.

„For streaming” pozwala Ci szybko wybrać serwer zoptymalizowany do platformy streamingowej, którą chcesz oglądać.

Uważamy, że CyberGhost to ciekawa sieć VPN, która będzie naprawdę pasować niektórym osobom. Nie jest to nasz pierwszy wybór, jeśli chodzi o streaming Netflixa (tu zdecydowanie polecamy ExpressVPN), ale niska cena i łatwa w użyciu aplikacja sprawia, że zmieścił się na ostatnim miejscu naszej listy 5 najlepszych sieci VPN do Netflix.

---

Koszt: od ~8,60 PLN miesięcznie (kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualną ofertę)
Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 dni
Liczba urządzeń obsługiwanych w tym samym czasie: 7 urządzeń
Obsługiwane platformy: iOS, Android, Windows, MacOS, Linux, Amazon Fire TV, Android TV, rozszerzenia przeglądarki Chrome i Firefox
Działa również z: HBO, BBC iPlayer, NBC, CBS, Channel 4, ZDF, FoX, RTL, Rai Play, Hulu, ESPN+, Disney+, Amazon Prime Video.

Odblokowuje najważniejsze katalogi Netflixa Bardzo przyjazna aplikacja 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Odwiedź strone CyberGhost

Inne kwestie, o których należy pamiętać podczas korzystania z Netflixa przez VPN

Powyższa lista to dość dobry przegląd najlepszych VPNów do użycia z Netflixem oraz tego, czym się od siebie różnią. Niezależnie jednak od tego, z której sieci VPN ostatecznie zdecydujesz się korzystać, jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć i stosować.

 • Nie wszystkie treści w serwisie Netflix będą dostępne ze ścieżkami dźwiękowymi lub napisami, które są standardem w Twoim regionie. W zależności od Twoich umiejętności językowych może to nie stanowić żadnego problemu, być drobną przeszkodą lub przysporzyć Ci ogromnego bólu głowy. Spróbuj na przykład obejrzeć anime na japońskim Netflixie bez napisów, dasz radę śledzić fabułę?
 • Czasami, gdy łączysz się z Netflixem za pomocą VPN, okazuje się, że nie możesz odtworzyć niczego z katalogu wybranego kraju. Niestety jest to nieuniknione ze względu na to, że Netflix blokuje zakresy adresów IP wykryte jako należące do dostawców VPNów. Jeśli napotkasz na taki problem, pozostaje Ci albo wypróbować inny serwer w tym samym kraju, albo, jeśli to nie zadziała, skontaktować się z zespołem obsługi klienta u dostawcy VPN, gdzie pomogą Ci usunąć problem.
 • Standardową praktyką w branży VPN jest oferowanie co najmniej 30-dniowego okresu próbnego, co oznacza, że możesz przetestować usługę VPN bez ryzyka i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, jeśli w tym czasie nie będziesz zadowolony. Jeśli VPN od któregoś dostawcy nie funkcjonuje tak, jak tego potrzebujesz, nie miej skrupułów przed jego anulowaniem i wypróbowaniem innego.

Jak używać VPN z Netflixem?

Korzystanie z VPN do przeglądania katalogu Netflixa z innego kraju nie jest skomplikowane. Oto podstawowe instrukcje krok po kroku:

1) Zacznij od rejestracji i wykupienia usługi VPN. Aktualnie jedna z naszych rekomendacji, ExpressVPN, ma dobrą ofertę, w której dostajesz dodatkowe 3 miesiące za darmo, jeśli zarejestrujesz się przez nasz link (pomagasz również w tworzeniu tej strony, ponieważ zarobimy niewielką prowizję - dziękujemy!).

2) Pobierz i zainstaluj aplikację VPN na swoim komputerze, smartfonie lub tablecie.

3) Otwórz aplikację VPN, zaloguj się i kliknij kraj, z którego chcesz się łączyć. Twoje połączenie sieciowe zostanie zmienione, a cały ruch będzie teraz kierowany przez serwer w wybranym kraju.

4) Uruchom Netflixa. Wybór filmów i programów telewizyjnych powinien teraz odpowiadać krajowi wybranemu w sieci VPN.

I to wszystko! Jeśli chcesz sprawdzić dostępne pozycje lub zobaczyć, co nowego pojawia się w innych regionach Netflixa, możesz zrobić to właśnie na naszej stronie, po prostu zmieniaj kraje za pomocą flag na górnym pasku menu. Na każdej podstronie opisującej konkretną pozycję z oferty Netflixa piszemy również, w jakich krajach jest ona dostępna.

Czy mogę używać darmowej sieci VPN z Netflixem?

Dostępnych jest wiele darmowych sieci VPN, ale niestety większość z nich nie pozwala na streaming Netflixa. Netflix agresywnie blokuje serwery i numery IP należące do dostawców sieci VPN, a tylko niektórzy z nich mają zasoby i motywację, żeby sobie z tym radzić. Uruchamianie nowych serwerów kosztuje, a to oznacza, że firmy muszą pobierać opłaty za dostęp.

Na szczęście można bezpłatnie wypróbować VPN przez co najmniej 30 dni. Wszystkie usługi, które przetestowaliśmy powyżej, zapewniają gwarancję zwrotu pieniędzy, która pozwala korzystać z usługi w okresie próbnym i uzyskać pełny zwrot pieniędzy, bez zadawania pytań, jeśli usługa Ci nie odpowiada.

Kliknij tutaj, aby wypróbować ExpressVPN za darmo przez 30 dni.

Kliknij tutaj, aby wypróbować Surfshark za darmo przez 30 dni.

Kliknij tutaj, aby wypróbować NordVPN za darmo przez 30 dni.

Kliknij tutaj, aby wypróbować PrivateVPN za darmo przez 30 dni.

Kliknij tutaj, aby wypróbować CyberGhost za darmo przez 45 dni.

---

Świetnie, że doczytałeś aż do tego miejsca! Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiednią sieć VPN do korzystania z Netflixa — bądź co bądź jest to prosty sposób na lepsze wykorzystanie subskrypcji Netflixa, za którą już płacisz. Fakt, wiąże się to z dodatkowym kosztem, ale naprawdę pozwala na dostęp do dużo większej bazy dostępnych filmów i programów, więc jeśli oglądasz dużo Netflixa, zdecydowanie jest tego warte.

Dodatkowo, jeśli wykupisz VPNa za pomocą któregokolwiek z linków w tym artykule, otrzymamy niewielką prowizję od sprzedaży i pomożesz wesprzeć naszą stronę. Dzięki!

---

Podsumowanie najlepszych ofert VPN

Netflix przez VPN – najczęściej zadawane pytania

 • Która sieć VPN jest najlepsza do oglądania Netflixa?

  Biorąc pod uwagę cenę i ilości odblokowanych pozycji na Netflix, wydaje nam się, że najlepszą siecią VPN do Netflixa jest ExpressVPN. Każda z pozostałych omówionych tutaj sieci VPN jest oczywiście dobrą opcją do oglądana Netflixa, ale będzie albo droższa, albo nie odblokowuje tak wielu katalogów.
 • Dlaczego katalog Netflixa jest inny w różnych krajach?

  Krótka mówiąc dzieje się tak z powodu praw autorskich i licencji. Każdy tytuł zamieszczony na platformie wiąże się z pewnym kosztem dla platformy, a opłacanie dostępności wszystkich tytułów na wszystkich rynkach po prostu nie jest dla Netflixa ekonomicznie korzystne.
 • Który kraj ma największy katalog Netflixa?

  Wbrew powszechnemu przekonaniu Netflix w Stanach nie posiada największego katalogu filmów i programów. Kiedyś tak było, ale teraz, gdy Netflix dodaje i finansuje coraz więcej lokalnych produkcji, inne kraje przejęły pierwsze miejsca na tej liście.

  Według naszej bazy danych Niemcy, Holandia i Wielka Brytania to 3 kraje z największą liczbą tytułów (filmy + programy telewizyjne). Niemiecki Netflix zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi tylko o liczbę filmów, podczas gdy singapurski Netflix zajmuje pierwsze miejsce w przypadku programów telewizyjnych i seriali.
 • Czy używanie VPNa jest nielegalne?

  Oczywiście, że nie. Netflix nie jest specjalnie szczęśliwy z tego, że ludzie to robią i technicznie jest to niezgodne z regulaminem usługi, ale nie jest to coś, za co ścigani są użytkownicy. Netflix skupia się na próbach zablokowania firmom VPN dostępu do swoich treści (ban serwerów VPN na Netflix).
 • Czy Netflix może zablokować moje konto, jeśli używam VPNa?

  Teoretycznie tak, chociaż nigdy nie słyszeliśmy, żeby się to komukolwiek przydarzyło. Bardziej prawdopodobne jest to, że Netflix będzie nadal próbował blokować firmom VPN serwery, dzięki którym ich użytkownicy mają dostęp do katalogów innych krajów, a firmy VPN będą z tym walczyć, uruchamiając kolejne serwery.
 • Co mam zrobić, jeśli Netflix nie pozwala mi na dostęp przez VPN?

  Jest to normalne i czasami może się przydarzyć, nawet w przypadku używania sieci VPN, które omawiamy powyżej. Po prostu Netflix wykrył, że ten konkretny adres IP należy do usługi VPN i zablokował temu serwerowi możliwość połączenia. W takim przypadku musisz wypróbować inny serwer w tym samym kraju lub zajrzeć na naszą stronę, aby sprawdzić, czy tytuł, który chcesz obejrzeć, jest dostępny w innym regionie Netflixa. Takim, z którym możesz się połączyć. Możesz również skontaktować się z obsługą klienta usługi VPN, który prawie zawsze dokładnie wie, które serwery działają i w danym momencie pozwalają odblokować Netflixa, a których należy unikać.
 • Czy VPN do Netflixa może odblokować inne platformy streamingowe?

  Pewnie! Używamy terminu VPN do Netflixa po prostu dlatego, że omawiane przez nas sieci VPN należą do wąskiej grupy tych VPNów, którym udaje się odblokować Netflixa, ale doskonale sprawdzają się również w przypadku pozostałych serwisów streamingowych: Amazon Prime Video, Disney Plus, BBC iPlayer, Hulu, HBO, czy innych.
🔓 Odblokuj pełną ofertę Netflixa!

Wypróbuj ExpressVPN już dziś

 • Nieograniczony dostęp do największych bibliotek Netflix.
 • Działa ze wszystkimi głównymi usługami streamingowymi: Prime Video, HBO/Max, Disney+, Hulu, BBC iPlayer, ESPN i wiele innych.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy przez 30 dni. Nie jesteś zadowolony po okresie próbnym? Otrzymaj zwrot pieniędzy.
Oferta specjalna: 49% zniżki + 3 dodatkowe miesiące gratis! Dowiedz się więcej o ExpressVPN Nie, dziękuję
Zamknij
Close button