Poradnik: Jak Odblokować Netflixa Za Pomocą Surfshark VPN

Surfshark jest jedną z najlepszych usług VPN, których można użyć, by odblokować Netflixa. W tym oto poradniku pokażemy Ci, jak zacząć z niej korzystać.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 23-ego listopada 2023
Does Surfshark Work With Netflix

Jako, że został stworzony w 2018, można powiedzieć, że Surfshark jest stosunkowo nowym graczem na rynku. Dzięki doskonałej szybkości połączenia, dbałości o prywatność, oraz niesamowicie dobrej ceny ma już jednak zbudowaną bardzo dobrą reputację. Dodając do tego jeszcze możliwość działania na naprawdę wielu platformach i opcję otworzenia naprawdę pokaźnej liczby Netflixowych bibliotek, Surfshark może definitywnie zostać nazwanym jedną z najlepszych usług VPN, które służą do otwierania Netflixa.

W tym oto szczegółowym poradniku pokażemy Ci jak, krok po kroku, odblokować Netflixa za pomocą Surfshark, co pozwoli Ci rozpocząć oglądanie Twoich ulubionych filmów oraz seriali w kilka sekund.

Jeśli chcesz zobaczyć, jakie krajowe biblioteki Netflixa może otworzyć Surfshark, zanim podejmiesz decyzję o kupnie, to możesz się tego dowiedzieć z naszych testów VPN. Wyniki znajdują się tutaj.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Odblokowywanie Netflixa Za Pomocą Surfshark: Krok po kroku

Surfshark oferuje 30-dniowy zwrot pieniędzy, jeśli korzystasz z ich usługi VPN. Jeśli więc jeszcze tego nie zrobiłeś, załóż konto jak najszybciej.

W naszym poradniku będziemy używać wersji na system Windows, ale pamiętaj, że kroki będą takie same, niezależnie od urządzenia, jakiego będziesz używać. Surfshark jest dostępny na naprawdę wielu platformach, włączając w to iOS, Androida, oraz macOS. Możesz zainstalować tę usługę również jako dodatek do popularnych przeglądarek, takich jak Chrome czy też Firefox.

Po tym, jak zarejestrujesz się na ich stronie i pobierzesz aplikację na swoje urządzenie, będziesz musiał wykonać następujące kroki:

1. Otwórz aplikację Surfshark

Będziesz musiał zalogować się do usługi VPN tylko raz

Zaloguj się do aplikacji (będziesz musiał zrobić to tylko raz.) Po tym, jak to zrobisz,  zostaniesz natychmiast przeniesiony do strony głównej, gdzie wyświetli się Twoja aktualna lokalizacja oraz adres IP. Będziesz mógł teraz albo połączyć się z lokalizacją, która znajduje się najbliżej Ciebie, albo zmienić swoją lokalizację, przeglądając szeroki wachlarz dostępnych opcji.

2. Wybierz lokalizację, z którą chcesz się połączyć

Surfshark ma długą listę serwerów w różnych lokalizacjach, z którymi możesz się połączyć

Jak już pewnie zauważyłeś, Surfshark wybiera dla Ciebie automatycznie najszybszą lokalizację na podstawie Twojego położenia geograficznego. Jeśli przeglądasz po prostu Internet, to jest to dobre, ale w przypadku Netflixa przez większą część czasu nie będzie to pewnie właściwa opcja. Aby połączyć się na Netflixie z konkretnym regionem oraz odblokować przypisaną mu bibliotekę, będziesz musiał wybrać kraj z listy.

Pomimo tego, że lista serwerów i państw jest bardzo długa, trzeba mieć na uwadze, że nie każdy z nich da się odblokować, jeśli chodzi o Netflixa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, które dokładnie Netflixowe biblioteki może otworzyć Surfshark, możesz znaleźć ich aktualną listę tutaj.

Po zdecydowaniu się na kraj możesz albo wpisać jego nazwę w wyszukiwarce, albo odnaleźć go na pasku Lokalizacji (Locations). Polecamy także kliknięcie na ikonkę Gwiazdki – będzie Ci wtedy łatwiej odnaleźć interesującą Cię opcję w przyszłości.

W przypadku niektórych krajów zauważysz pewnie, że Surfshark oferuje kilka dostępnych lokalizacji. Mają na przykład ponad 20 lokalizacji rozproszonych po całych Stanach Zjednoczonych. My zalecamy wybór tej, która będzie najbliżej Ciebie, tak, by wszystko mogło działać jak najszybciej.

3. Kliknij na kraj, aby się połączyć

Kliknij teraz na lokalizację, która Cię interesuje – za kilka sekund powinieneś być już z nią połączony. Gdy to się stanie, Twoja aplikacja Surfshark powinna wyglądać mniej więcej tak:

Udane połączenie się z serwerem Miami za pomocą Surfshark.

Jeśli chcesz się dodatkowo upewnić, że połączyłeś się z danym serwerem VPN, a nie z jakimkolwiek innym miejscem, to możesz sprawdzić lokalizację swojego nowego adresu IP tutaj: https://whatismyipaddress.com

What is my IP
Sprawdź, co WhatIsMyIP powie o Twojej lokalizacji.

Jeśli wskazaną lokalizacją okaże się ta w kraju, z którym chciałeś się połączyć, oznacza to, że Twoja usługa VPN, Surfshark, działa.

Jak sprawdzić, czy Netflix został odblokowany przez Surfshark

Netflix wykrywa czasem to, że używasz usługi VPN i blokuje Ci dostęp do katalogu wybranego kraju, z którym się połączyłeś. Jest to sytuacja, która najprawdopodobniej nie ominie Cię nawet przy korzystaniu z najlepszych usług VPN, nawet jeśli specjalizują się one w odblokowywaniu Netflixa i innych usług podobnych. To dlatego właśnie posiadanie większej liczby serwerów jest tak dużą zaletą, bo jeśli jeden z nich zostanie zablokowany, będziesz mógł po prostu przełączyć się na inny w tym samym kraju, oraz kontynuować oglądanie.

Możesz sprawdzić, czy Twoja usługa VPN na pewno odblokowała Netflixa na dwa sposoby. Na dobry początek możesz otworzyć Netflixa i zjechać myszką w dół, aż zobaczysz napis Top 10. Jeśli go nie widzisz, to Twój VPN nie działa.

Top Movies on Netflix USA
Spójrz na nazwę kraju, która wyświetla się w danym miejscu, by zobaczyć, czy usługa VPN działa

Jeśli Twój Netflix pokazuje Ci listę z kraju, z którym chciałeś się połączyć, oznacza to, że udało Ci się odblokować Netflix za pomocą Surfshark. Jak widać na powyższym przykładzie, ja wybrałem serwer znajdujący się w Stanach Zjednoczonych, więc Netflix pokazuje mi listę top 10 filmów w USA.

Inną możliwością jest odnalezienie filmu lub serialu, który nie jest dostępny w jakimkolwiek innym regionie, niż ten, który wybraliśmy. Poszukałem trochę i dowiedziałem się na przykład, że Diuna dostępna jest jedynie na belgijskim, kanadyjskim, oraz amerykańskim Netflixie.

Możesz zobaczyć wszystkie odblokowane kraje za pomocą wyszukiwarki na stronie, szukając po prostu konkretnego tytułu.

Jeśli Twój VPN połączył się już z USA, wyszukaj nazwę filmu i sprawdź, czy się pojawia. Jeśli tak jest, to udało Ci się obdlokować Netflixa. Rozluźnij się więc i włącz film. Będziesz mógł obejrzeć go w najlepszej dostępnej jakości, a wszystko to dzięki doskonałej szybkości, jaką oferuje Surfshark, niezależnej od tego, skąd się łączysz.

I to już wszystko! Pozostało Ci jedynie cieszenie się nowymi filmami oraz serialami, które są teraz dostępne także dla Ciebie.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy Netflix może zbanować mnie za używanie Surfshark VPN?

Nie, Netflix nie da Ci bana za używanie Surfshark VPN, ani żadnej innej usługi. Usługa VPN maskuje Twoją lokalizację, pozwalając Ci tym samym na odblokowanie ekskluzywnych, wcześniej niedostępnych materiałów. Używanie VPN nie jest nielegalne, nie możesz więc zostać zbanowany. Najgorszym, co może się stać, jest sytuacja, w której Netflix wykryje używanie przez Ciebie usługi VPN i powstrzyma Cię przed oglądaniem materiałów, które miały być dostępne dzięki usłudze VPN. Pokaże Ci wtedy jedynie te tytuły, na które ma globalną licencję. Najczęściej oznacza to, że po otworzeniu Netflixa zobaczysz tylko Oryginalne Netflixowe serie.

Co powinieneś więc zrobić, gdy serwer, z którym się połączyłeś, okaże się być zablokowany? Po prostu zmień swój region na inny z wielu, które oferuje Surfshark, odśwież stronę, i gotowe!

Czy Surfshark jest dobrą usługą VPN do odblokowywania Netflixa?

Tak, Surfshark jest jedną z najlepszych usług VPN, które służą do odblokowywania Netflixa, ponieważ odblokowuje największe oraz najważniejsze Netflixowe biblioteki. Wchodzą w to biblioteki USA, Japonii, Francji, Niemców oraz Wielkiej Brytanii. Ponadto cena za usługę jest naprawdę dobra, a interfejs jest przyjazny użytkownikowi. Jest to także usługa dostępna na wielu różnych platformach (a jeśli nie ma jej na tej Twojej, to zawsze możesz użyć SmartDNS). Jeśli mimo tych wszystkich rzeczy wciąż nie uda Ci się jej jednak polubić to pamiętaj o 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, bez żadnych pytań i tłumaczeń.

Kolejną rzeczą, jaką lubimy w Surfshark jest to, że pozwala Ci na jednoczesne użycie usługi VPN na dowolnej liczbie urządzeń. Jest to świetna opcja, jeśli masz dużą rodzinę, lub grupę przyjaciół, z którymi chcesz współdzielić usługę VPN, co pozwoli Ci również na podzielenie kosztów tak, by były możliwie jak najniższe.

Z tego powodu, oraz z tego, że ich drużyna wciąż pracuje nad dostarczaniem do swojego arsenału nowych, świeżutkich serwerów oraz lokalizacji tak często, jak to tylko możliwe, Surfshark jest znakomitą opcją, a już szczególnie dla Netflixowych maniaków, którzy naprawdę chcą być w stanie obejrzeć wszystkie filmy oraz seriale dostępne obecnie na tej platformie.


Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem Surfshark za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button