Odblokuj Netflix za pomocą Surfshark Smart DNS: Praktyczny Przewodnik

Jeśli zastanawiasz się, jak odblokować Netflixa na urządzeniach, na których nie jest dostępna aplikacja Surfshark, możesz zrobić to za pomocą Surfshark SmartDNS – genialnego rozwiązania na urządzenia takie, jak Smart TV.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 5-ego lutego 2024

Surfshark zadbał o to, by jego nazwa była kojarzona z najbardziej bezpieczną, najszybszą, oraz najwydajniejszą usługą VPN, za pomocą której można odblokować Netflixa. Przez dostępne rozszerzenie do przeglądarki, setki serwerów, oraz niezłą liczbą bibliotek, które potrafi odblokować ten VPN, można z pewnością powiedzieć, Surfshark jest znakomitym wyborem dla każdego posiadacza Netflixa.

Nie na każdym urządzeniu można korzystać jednak z aplikacji Surfshark. Wiele z nich, szczególnie Smart TV, nie ma ich w swojej ofercie. Oznacza to, że nie można użyć na tych urządzeniach aplikacji Surfshark do odblokowania Netflixa. Na szczęście, istnieje jednak pewne rozwiązanie: jest to Surfshark Smart DNS, który pozwoli Ci na odblokowanie Netflixa bez konieczności instalowania aplikacji VPN.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czym jest Surfshark Smart DNS?

Najprościej mówiąc, Surfshark SmartDNS jest dynamiczną usługą DNS (czyli systemem nazw domen), która pozwala na odblokowanie amerykańskiego Netflixa. Usługę tę otrzymujesz w pakiecie bez dodatkowych opłat wraz z subskrypcją Surfshark. Nie jest ona usługą VPN – działa kompletnie inaczej.

Surfshark SmartDNS

Główną różnicą jest to, że VPN dba o bezpieczne połączenie, za pomocą którego odbiera wszystkie żądania ruchu, kieruje je do określonego serwera, szyfruje je odpowiednio, a potem używa tego IP / serwera, by wysłać wszystkie te żądania tak, jak należy. Usługa DNS maskuje po prostu natomiast Twój adres IP, by wyglądał tak, jakby był z innego kraju, niż tak naprawdę pochodzi.

Usługa Smart DNS nie pozwala Ci również na wybranie kraju, który poda jako Twój. Z tego właśnie powodu jest w stanie odblokować jedynie amerykańskiego Netflixa (tak samo jak ExpressVPN’s MediaStreamer). Będziesz mógł użyć jej jednak także do odblokowania innych amerykańskich treści, przykładowo tych dostępnych na Hulu oraz Disney+.

Nie należy tego używać z myślą o bezpieczeństwie, ponieważ Twój adres IP może zostać łatwo cofnięty do rzeczywistej lokalizacji.

Z jakimi urządzeniami działa Surfshark Smart DNS?

Surfshark Smart DNS będzie działać ze wszystkimi urządzeniami posiadającymi dostęp do sieci. Wchodzą w to telewizory, smartfony, dekodery, oraz wszystkie inne urządzenia z dostępem do Internetu. Dostęp do internetu jest w przypadku DNS konieczny, bowiem każde podłączone urządzenie pozwala na jego konfigurowanie. Pozwala to Smart DNS na działanie na praktycznie każdym urządzeniu bez realnych ograniczeń.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Które biblioteki Netflixowe są odblokowane przez Surfshark Smart DNS?

Smart DNS jest w stanie otworzyć tylko jedną Netflixową bibliotekę – jest nią biblioteka USA. Dzieje się tak, ponieważ za pomocą usługi DNS nie można zmienić serwera oraz lokalizacji. Usługa ta zajmuje się bowiem jedynie maskowaniem adresu IP, przez co Netflix sądzi, że łączysz się prosto ze Stanów Zjednoczonych.

Najbardziej zaskakującą rzeczą jest jednak to, że usługa DNS wciąż pozwala na oglądanie z niesamowitą wręcz szybkością. Nie będziesz też musiał mieć otwartej aplikacji VPN, by zadziałała.

Oto kilka przykładów, kiedy korzystanie ze Surfshark Smart DNS może być nawet lepsze od korzystania z VPN:

  • Nie możesz pobrać aplikacji Surfshark: Możliwość posiadania niekompatybilnego urządzenia jest jednym z głównych powodów, dla którego Surfshark Smart DNS w ogóle powstał. Jeśli posiadasz więc Smart TV, Roku, lub decoder, na którym nie działa aplikacja VPN, możesz użyć jedynie SmartDNS.
  • Zależy Ci na odblokowaniu amerykańskiego Netflixa: Amerykańska biblioteka posiada naprawdę różnorodne treści. Jeśli nie zależy Ci na odblokowaniu innych bibliotek i wiesz, że ucieszy Cię dostateczenie sam amerykański Netflix, możesz użyć po prostu Smart DNS i nie instalować niepotrzebnie aplikacji.
  • Nie przeszkadza Ci mniejszy poziom bezpieczeństwa: Twoje połączenie nie jest szyfrowane podczas używania Smart DNS. Jeśli oglądasz akurat tylko Netflixa i nie robisz na swoim urządzeniu niczego poważniejszego, tzn. nie korzystasz np. ze swojego konta bankowego, wprowadzając tam dane, to z pewnością możesz używać Smart DNS bez żadnych obaw.

Smart DNS nie stanowi alternatywy dla usługi VPN. Nie dba zbytnio o bezpieczeństwo Twoich danych oraz musisz pamiętać o tym, że nie będzie w stanie odblokować innych Netflixowych serwerów, niż ten amerykański. Jeśli chcesz odblokować wszystkie podstawowe Netflixowe biblioteki, tj. np. bibliotekę japońską, niemiecką, bądź inną, będziesz musiał użyć zamiast tego prawdziwej aplikacji VPN.

Jak odblokować Netflixa za pomocą Surfshark Smart DNS

Możesz odblokować Netflixa za pomocą Surfshark Smart DNS, jeśli zarejestrujesz swój adres IP na stronie Surfshark oraz skonfigurujesz na swoim urządzeniu DNS. Możesz użyć tej usługi na praktycznie każdym urządzeniu, my natomiast zrobimy to na urządzeniu, na którym jest zapewne najciężej ustawić prawidłowo Smart DNS, a które jest chyba najbardziej popularne: Smart TV.

Mówiąc jeszcze konkretniej, będziemy używać na potrzeby tego poradnika modelu LG C2, na którym nie widać ostatnio zbyt dobrych programów. Chcemy to zmienić, odblokowując na nim amerykańskiego Netflixa. Proces ten może się nieco różnić w zależności od posiadanego przez Ciebie urządzenia. Wszystkie kroki powinny być jednak praktycznie identyczne.

Nie zarejestrowałeś się jeszcze na SurfShark? Na co czekasz? VPN ten oferuje aktualnie 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy oraz kilka niezłych zniżek. Oznacza to, że jeśli nie będziesz w jakimkolwiek momencie zadowolony z działania VPN, będziesz mógł uzyskać pełen zwrot wydanych środków, tuż po skontaktowaniu się z ich obsługą klienta.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

1. Aktywuj Smart DNS

Po zalogowaniu się do Surfshark, otwórz ich dedykowaną Smart DNS stronę. Czasem zostaniesz poproszony o zalogowanie się przed możliwością przejścia dalej. Jak już to zrobisz, kliknij w Aktywuj Smart DNS.

2. Skopiuj swój adres DNS

Surfshark wygeneruje dla Ciebie adres DNS. Kiedy go dostaniesz, zobaczysz dwa adresy, jakich będziesz mógł teraz używać. Adresy te zostaną przypisane do Twojego IP, czyli możesz używać ich do tylko jednego IP jednocześnie.

Oznacza to, że podczas gdy wszystkie twoje urządzenia z jednego łącza będą w stanie używać Smart DNS, twoja sieć służbowa oraz domowa nie będą mogły używać tego samego adresu Smart DNS.

3. Wejdź w Ustawienia Sieciowe Twojego urządzenia

Kolejnym krokiem jest otworzenie Twoich Ustawień Sieciowych. Krok ten będze wyglądał nieco inaczej w zależności od używanego przez Ciebie urządzenia. Możesz użyć Smart DNS za pomocą zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego połączenia.

Gdy otworzysz już swoje ustawienia, będziesz musiał zmienić swoje ustawienia DNS na ręczne. Pozwoli Ci to na wpisanie tam adresu IP, który dostałeś niedawno od Surfshark. Zostaniesz poproszony o wpisanie adresu IP, który powinien być pierwszym adresem, jaki skopiowałeś ze Surfshark.

Niektóre urządzenia proszą również o adres alternatywny. Jeśli tak się stanie, po prostu skopiuj i wklej również drugi adres, który dostałeś.

Pamiętaj: Jeśli przy wykonywaniu podanych kroków Twój DNS nie zdoła się połączyć, zamień adresy lub wklej inny i zobacz, czy to zadziała. Jeśli nadal będzie pojawiał się ten sam problem, wróć z powrotem na stronę SmartDNS i kliknij w Zmień adres IP, by upewnić się, żeSurfshark wykrywa odpowiednie IP.

4. Połącz się i ciesz się odblokowanym Netflix

Jeśli wszystko pójdzie tak, jak powinno, powinieneś być w stanie połączyć się na tym urządzeniu normalnie z Internetem. Gdy zauważysz, że tak się stanie, otwórz Netflixa. Powinna powitać Cię na nim amerykańska biblioteka.

Jak jednak upewnić się co do tego, że udało Ci się wejść na amerykańską wersję Netflixa? Są na to dwa sposoby:

Spróbuj otworzyć jakikolwiek zablokowany wcześniej film: Istnieje wiele filmów i seriali, które można oglądać na amerykańskim Netflixie, a które nie są dostępne w Twoim kraju. Jest to np. Aquaman – film dostępny na amerykańskiej wersji i nigdzie indziej. Jeśli będziesz w stanie wyszukać oraz odtworzyć film, będzie to oznaczało, że udało Ci się odblokować Netflixa.

Zjedź bardziej w dół: Kiedy zjedziesz na Netflixie w dół, zobaczysz okienko Popularne. Jeśli zjedziesz jeszcze niżej i zobaczysz napis Popularne seriale / Filmy w USA, będzie oznaczało to, że udało Ci się odblokować Netflixa za pomocą Surfshark Smart DNS.

Top Movies on Netflix USA

Jak dobrze jest w stanie działać Netflix, gdy korzystasz z Surfshark Smart DNS?

Gdy korzystaliśmy z LG C2, nasz Netflix działał z Surfshark Smart DNS bardzo dobrze. Jedynym napotkanym problemem było to, że czasem trzeba było wejść w ustawienia urządzenia i połączyć się ponownie z DNS. Oprócz tego nie było jednak żadnych niedogodności, w tym żadnego powolnego ładowania się, czy ścinania obrazu.

Używając SmartDNS, byliśmy również w stanie odblokować Hulu oraz Disney+, mogąc oglądać amerykańskie materiały także tutaj. Podsumowując, Surfshark Smart DNS jest świetny do używania na urządzeniach, które nie zapewniają dostępu do aplikacji VPN.

Jest to także świetna opcja dla osób, które nie chcą łączyć się za każdym razem z usługą VPN i zależy im jedynie na odblokowaniu amerykańskiego Netflixa tak szybko i łatwo, jak to możliwe. Jeśli zależy Ci na odblokowaniu innych materiałów, możesz rzucić okiem na nasz szczegółowy test dotyczący Surfshark, by dowiedzieć się nieco więcej.

To już wszystko, co musisz wiedzieć, by być w stanie odblokować amerykańskiej biblioteki za pomocą Surfshark Smart DNS, jednej z najlepszych usług VPN do odblokowywania Netflixa. Powtórzymy tylko, że to nie jest usługa VPN, co znaczy, że Twoje połączenie nie będzie podczas używania jej szyfrowane oraz do końca bezpieczne. Upewnij się więc, że nie będziesz wpisywał podczas korzystania z niej żadnych wrażliwych danych!

Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem Surfshark za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button