Odblokowywanie Netflixa za pomocą Surfshark: Testowanie W Ponad 40 Krajach

Surfshark jest naprawdę popularną usługą VPN, która, jak się okazuje, działa z Netflixem naprawdę nieźle. Dołącz do nas, gdy będziemy zanurzać się głębiej w temat i gdy dowiemy się w końcu, które biblioteki jest w stanie otworzyć.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 19-ego sierpnia 2023
Surfshark Netflix Compatibility

Przychodzimy do Was z nową serią artykułów, w której naszym głównym celem będzie przedstawienie Wam najświeższych, aktualnych informacji o usługach VPN, dzięki którym można otworzyć wybrane biblioteki Netflixa.

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej Surfshark. Jest to popularna i dosyć tania usługa VPN, o której jej twórcy mówią, że jest w stanie odblokować bardzo dużą ilość dodatkowego Netflixowego kontentu.

Surfshark w skrócie

Odznaka: VPN polecany przez Bestflix
Ocena 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0
Cena za plan miesięczny: Około 51 zł / miesiąc ($12.95)
Cena za plan na 12 miesięcy: Około 16 zł / miesiąc ($3.99)
Cena za plan na 24 miesiące: Około 9 zł / miesiąc ($2.30)
Ograniczenia co do liczby urządzeń: Brak ograniczeń
Darmowy okres próbny: Tak, 30-dniowy
Czy odblokowuje amerykański Netflix: Tak
Czy odblokowuje polski Netflix: Tak
Tomas Mazowski Surfshark to jedna z najlepszych usług VPN do Netflixa. Jest łatwy w użyciu, nie kosztuje dużo i daje ci praktycznie dostęp do całej oferty Netflixa w innych krajach.
Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Jakie biblioteki Netflixa jest w stanie odblokować Surfshark?

Na Netflixie jest obecnie ponad 15,000 filmów i seriali. Niestety, z powodu geograficznych ograniczeń w dostępie, większości z nich nie można obejrzeć — to jest dopóki nie użyjesz usługi VPN. Używanie usługi VPN jest całkowicie legalną metodą na "odblokowanie" bibliotek innych państw i ogromne ulepszenie posiadanej przez Ciebie Netflixowej subskrypcji.

Surfshark wyróżnia się na tle innych usług VPN przez to, że jak mówi skutecznie omija blokady pojawiające się na większości serwisów streamingowych, w tym na Netflixie. Kiedy skontaktowaliśmy się z ich działem obsługi klienta pracownicy potwierdzili informację, że jest on w stanie odblokować katalogi Netflixa z około 20 krajów. Liczba ta jest znacznie wyższa niż te, o których mówi większość usług VPN, więc zaczęliśmy ten test mając już na starcie wysokie oczekiwania.

W jaki sposób testujemy usługi VPN pod kątem zgodności z Netflixem Lubimy proste rozwiązania i metody, więc przy testowaniu staramy się naśladować działania przeciętnego użytkownika, bez wchodzenia w szczegółowe dane lub złożone rozwiązania.

Usługa VPN, którą sprawdzamy, jest zainstalowana na naszym komputerze z systemem Windows, a do sprawdzenia jak radzi sobie z odblokowaniem Netflixowych bibliotek krajów, które oferują szeroką ofertę seriali i filmów, używamy przeglądarki Chrome. Lista ta, złożona z około 40 krajów, jest zwykle stałą listą, której używamy przy testowaniu VPNów. Testujemy połączenie każdego kraju z VPN i oglądamy na Netflix film lub serial, który jest dostępny w testowanym kraju, ale nie ma go w naszej obecnej lokalizacji (Szwecji). Kiedy Netflix orientuje się, że VPN został użyty, próbujemy połączyć się za pomocą innego serwera z tego samego kraju, bo jest ich zwykle dostępnych więcej. Jeśli to nie działa, kontaktujemy się z obsługą klienta. Kraje, w których Netflix udaje się odblokować, oznaczamy na zielono, a te, które nie przeszły testu na czerwono.

Podstawowe biblioteki Netflixa

Nasz test rozpoczynamy od sprawdzenia, czy Surfshark będzie w stanie odblokować największe i najważniejsze biblioteki Netflixa. Innymi słowy te, o których uważamy, że VPN na pewno powinień być w stanie je otworzyć – biblioteki z najpopularniejszymi oraz najlepszymi tytułami.

Francja Odblokowane
Japonia Odblokowane
Niemcy Odblokowane
Stany Zjednoczone Odblokowane
Wielka Brytania Odblokowane

Dzięki Surfshark od razu odblokowaliśmy wszystkie podstawowe biblioteki, i to już za pierwszym razem, bez potrzeby zmiany serwera lub skorzystania z obsługi klienta. Wszystkie z wymienionych państw, no może oprócz Japonii, oferują dużą ilość alternatywnych serwerów, z których możesz skorzystać, jeśli będzie to potrzebne.

Podsumowując, wynik pierwszego testu okazał się świetny.

Inne biblioteki Netflixa

Ta lista zawiera w sobie wszystkie państwa, których nie umieściliśmy na podstawowej liście. W ich przypadku można się raczej natknąć na bardziej specjalistyczną lub bardziej lokalną zawartość.

Argentyna Wciąż zablokowane
Australia Odblokowane
Austria Odblokowane
Belgia Wciąż zablokowane
Brazylia Odblokowane
Bułgaria Wciąż zablokowane
Chile Wciąż zablokowane
Chorwacja Wciąż zablokowane
Czechy Wciąż zablokowane
Dania Wciąż zablokowane
Estonia Wciąż zablokowane
Filipiny Wciąż zablokowane
Finlandia Wciąż zablokowane
Grecja Wciąż zablokowane
Hiszpania Odblokowane
Holandia Odblokowane
Hongkong Odblokowane
Indie Odblokowane
Irlandia Wciąż zablokowane
Izrael Wciąż zablokowane
Kanada Odblokowane
Kolumbia Wciąż zablokowane
Korea Południowa Odblokowane
Litwa Wciąż zablokowane
Malezja Wciąż zablokowane
Meksyk Odblokowane
Norwegia Wciąż zablokowane
Nowa Zelandia Wciąż zablokowane
Polska Odblokowane
Portugalia Wciąż zablokowane
Południowa Afryka Wciąż zablokowane
Rumunia Wciąż zablokowane
Singapur Odblokowane
Szwajcaria Wciąż zablokowane
Szwecja Odblokowane
Słowacja Wciąż zablokowane
Słowenia Wciąż zablokowane
Tajlandia Wciąż zablokowane
Tajwan Wciąż zablokowane
Turcja Odblokowane
Ukraina Wciąż zablokowane
Węgry Wciąż zablokowane
Włochy Odblokowane
Łotwa Wciąż zablokowane

Jeśli chodzi o informację, którą dostaliśmy od obsługi klienta Surfshark, możemy teraz zauważyć i przyznać, że była ona dosyć trafna i prawdziwa. Nie mogliśmy co prawda otworzyć wskazanej przez nich Szwajcarskiej biblioteki, ale udało nam się z Włochami i Hong Kongiem, których w ogóle nie było na ich liście.

Jeśli zależy Ci na oglądaniu czegoś z polskiej biblioteki Netflix, gdy jesteś za granicą, to Surfshark będzie dobrym wyborem, ponieważ daje dostępnych do dwóch działających w kraju serwerów (Warszawy i Gdańska).

Zauważyliśmy też, że Kanada, Hiszpania i Holandia - wszystkie zawierające niezwykłe tytuły biblioteki, często widoczne tylko w tych miejscach - również zostały odblokowane, co jest ogromnym plusem. Z tej listy szczególnie Kanada wydaje się stanowić dla innych dostawców VPN dość duży problem.

W każdym razie, liczba bibliotek, które udało nam się tym razem odblokować jest jedną z najwyższych. Pozwala to skorzystanie z wielu alternatywnych opcji do cieszenia się ogromną ilością filmów i seriali, które nie mogłyby być inaczej dostępne.

Finalne wnioski

Z pomocą Surfshark udało się odblokować wszystkie podstawowe biblioteki Netflixa, a także 15 bibliotek dodatkowych. Umiejscawia to tę usługę na samej górze rankingu VPNów, które działają z serwisem Netflix.

Surfshark naprawdę nam się podoba - do tego stopnia, że uważamy go za jedną z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o usługi VPN. Jest szczególnie dla tych, którzy nie tylko lubią oglądać filmy i seriale, ale też są chętni do poszerzenia swoich list z Netflixowymi odkryciami. Duża liczba serwerów i odblokowywanych bibliotek jest zdecydowanie plusem, szczególnie że rzadko zdarza się, żeby streamingowy gigant był w stanie przejść ze swoją blokadą. Jeśli już się to działo, często udawało nam się znaleźć inny serwer z tego samego państwa albo uzyskać pomoc od ich obsługi klienta.

Jest tylko jeden powód, przez który Surfshark nie uzyskał oceny 5/5 gwiazdek. Jest nim nieco większa cena za miesięczną subskrypcję oraz jeszcze może (małe) ograniczenie, jakim jest tylko jeden serwer w Japonii. Jeśli zdecydujesz się jednak na dłuższą subskrypcję, to wygląda na to, że cena ta może stać się o wiele łatwiejsza do przęłknięcia.

Nasza ocena: 4.5 na 5 gwiazdek


Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem Surfshark za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj Surfshark » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button