Odblokowywanie Netflixa za pomocą ExpressVPN: Przetestowaliśmy Ponad 40 Krajów

Większość stron twierdzi, że ExpressVPN jest jedną z najlepiej działających z Netflixem opcji, ale ile międzynarodowych bibliotek jest tak naprawdę w stanie otworzyć? Możesz dowiedzieć się tego z naszych testów.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 10-ego września 2023
Does ExpressVPN Unlock Netflix?

Powracamy i witamy Cię znów w kolejnym z serii naszych najnowszych artykułów. Testujemy w nich usługi VPN i zagłębiamy się w szczegóły ich działania, zdradzając przy okazji które biblioteki Netflixa są w stanie odblokować.

Dzisiejszą omawianą przez nas usługą VPN będzie ExpressVPN. Jest to dosyć stary oraz uznany VPN, który jest kojarzony głównie ze swoim intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz dbałością o dostarczanie dobrej prędkości połączenia niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Co prawda zajmuje praktycznie cały czas wysokie miejsca, jeśli chodzi o listy usług VPN działających z Netflixem, i to na wielu stronach, ale czy tak dobra reputacja rzeczywiście jest prawdziwa? Patrząc na nasz test, tak! ExpressVPN działa z Netflixem bardzo dobrze i odblokowuje wszystkie z najważniejszych katalogów. Z ponad 40 krajów, które sprawdziliśmy, ExpressVPN udało się odblokować 14 międzynarodowych bibliotek. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, które dokładnie.

ExpressVPN w skrócie

Odznaka: VPN polecany przez Bestflix
Ocena 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0
Cena za plan miesięczny: Około 52 zł / miesiąc ($12.95)
Cena za plan na 6 miesięcy: Około 40 zł / miesiąc ($9.99)
Cena za plan na 12 miesięcy: Około 27 zł / miesiąc ($6.67)
Ograniczenia co do liczby urządzeń: 8 urządzeń
Darmowy okres próbny: Tak, 30-dniowy
Czy odblokowuje amerykański Netflix: Tak
Czy odblokowuje polski Netflix: Tak
Tomas Mazowski ExpressVPN jest doskonale działającą z Netflixem opcją. Odblokowuje zarówno wszystkie najważniejsze, największe biblioteki Netflixa, jak i wiele z tych mniejszych.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy ExpressVPN działa z Netflixem?

Krótką odpowiedzią byłoby tutaj "tak, działa", ale nie śpieszmy się tak bardzo. Przed instalacją jakiegokolwiek oprogramowania kontaktujemy się zazwyczaj z obsługą klienta danej usługi VPN. Założeniem jest tutaj uzyskanie ich opinii o tym, ile bibliotek Netflixa jest w stanie otworzyć ich aplikacja, a potem porównanie uzyskanych od nich informacji z wynikami naszych testów.

Niestety, obsługa ExpressVPN była dosyć powściągliwa, jeśli chodzi o odpowiedź. Nie chcieli podać ani konkretnej liczby, ani listy, sugerując tylko, że powinniśmy uzyskać dostęp do "większości z najważniejszych katalogów Netflixa".

Wolelibyśmy wprawdzie uzyskać bardziej konkretną odpowiedź na zadane pytanie, ale byli przynajmniej pewni co do możliwości odblokowywania przez nich Netflixa. Po wykonaniu pierwszego kroku zdecydowaliśmy się więc na pobranie aplikacji, gotowi na sprawdzanie krajów z naszej listy.

W jaki sposób testujemy usługi VPN pod kątem zgodności z Netflixem Lubimy proste rozwiązania i metody, więc przy testowaniu staramy się naśladować działania przeciętnego użytkownika, bez wchodzenia w szczegółowe dane lub złożone rozwiązania.

Usługa VPN, którą sprawdzamy, jest zainstalowana na naszym komputerze z systemem Windows, a do sprawdzenia jak radzi sobie z odblokowaniem Netflixowych bibliotek krajów, które oferują szeroką ofertę seriali i filmów, używamy przeglądarki Chrome. Lista ta, złożona z około 40 krajów, jest zwykle stałą listą, której używamy przy testowaniu VPNów. Testujemy połączenie każdego kraju z VPN i oglądamy na Netflix film lub serial, który jest dostępny w testowanym kraju, ale nie ma go w naszej obecnej lokalizacji (Szwecji). Kiedy Netflix orientuje się, że VPN został użyty, próbujemy połączyć się za pomocą innego serwera z tego samego kraju, bo jest ich zwykle dostępnych więcej. Jeśli to nie działa, kontaktujemy się z obsługą klienta. Kraje, w których Netflix udaje się odblokować, oznaczamy na zielono, a te, które nie przeszły testu na czerwono.

Czy ExpressVPN odblokowuje największe i najważniejsze biblioteki Netflixa?

Uważamy, że główne biblioteki są najistotniejsze, gdy mówimy o zapewnianiu dostępu przez usługi VPN – innymi słowy, są to biblioteki z najnowszymi, najpopularniejszymi oraz najlepszymi tytułami.

Francja Odblokowane
Japonia Odblokowane
Niemcy Odblokowane
Stany Zjednoczone Odblokowane
Wielka Brytania Odblokowane

ExpressVPN odblokowuje wszystkie najważniejsze Netflixowe biblioteki. Podczas naszego testowania udało nam się bez problemów połączyć i odblokować Netflixa w każdym z tych regionów. Co więcej, każdy z tych krajów oferował wiele lokalizacji serwerowych, minimum trzy w każdym przypadku. To dało nam pewność, że jeśli zobaczymy, że jeden serwer został zablokowany lub jeśli napotkamy na problemy z prędkością, możemy zawsze przenieść się łatwo na inny. Liczba alternatywnych serwerów to coś, o czym na pewno warto wspomnieć, ponieważ Netflix cały czas obserwuje ruch na swojej stronie i czasami blokuje serwery, które sądzi, że należą do dostawców VPNów. To wcale nie tak rzadka sytuacja, że musisz eksperymentować z wieloma serwerami przed odnalezieniem tego działającego, nawet jeśli korzystasz z najlepszego dostępnego VPNa.

Jak wiele innych regionów Netflixa jest w stanie odblokować ExpressVPN?

Lista ta zawiera w sobie wszystkie kraje, które nie są głównymi regionami, które zostały już przetestowane wyżej. W przypadku krajów z tej listy możesz uzyskać dostęp do bardziej specjalistycznych oraz lokalnych materiałów.

Argentyna Wciąż zablokowane
Australia Odblokowane
Austria Wciąż zablokowane
Belgia Wciąż zablokowane
Brazylia Odblokowane
Bułgaria Wciąż zablokowane
Chile Wciąż zablokowane
Chorwacja Wciąż zablokowane
Czechy Wciąż zablokowane
Dania Wciąż zablokowane
Estonia Wciąż zablokowane
Filipiny Wciąż zablokowane
Finlandia Wciąż zablokowane
Grecja Wciąż zablokowane
Hiszpania Odblokowane
Holandia Wciąż zablokowane
Hongkong Odblokowane
Indie Odblokowane
Irlandia Wciąż zablokowane
Izrael Wciąż zablokowane
Kanada Odblokowane
Kolumbia Wciąż zablokowane
Korea Południowa Odblokowane
Litwa Wciąż zablokowane
Malezja Wciąż zablokowane
Meksyk Wciąż zablokowane
Norwegia Wciąż zablokowane
Nowa Zelandia Wciąż zablokowane
Polska Odblokowane
Portugalia Wciąż zablokowane
Południowa Afryka Wciąż zablokowane
Rumunia Wciąż zablokowane
Singapur Wciąż zablokowane
Szwajcaria Wciąż zablokowane
Szwecja Wciąż zablokowane
Słowacja Wciąż zablokowane
Słowenia Wciąż zablokowane
Tajlandia Wciąż zablokowane
Tajwan Wciąż zablokowane
Turcja Wciąż zablokowane
Ukraina Wciąż zablokowane
Węgry Wciąż zablokowane
Włochy Odblokowane
Łotwa Wciąż zablokowane

ExpressVPN odblokował, oprócz głównych lokalizacji, 9 innych regionów. Co najważniejsze, udało nam się odblokować hiszpański oraz australijski katalog. Każdy z nich jest znany z oferowania niesamowicie popularnych, rodzimych tytułów, które nie są dostępne nigdzie indziej. Możliwość odblokowania kanadyjskiego Netflixa również było miłą niespodzianką, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż inne usługi VPN często mają z tym problem.

Nie udało nam się odblokować indyjskiego Netflixa, który oferuje szeroki wybór hinduskich oraz rodzimych seriali oraz filmów (wliczając w to ekskluzywne materiały prosto z Bollywood), a który nie jest dostępny w innych miejscach.

W każdym razie, jeśli nie zależy Ci na bardzo konkretnym, specyficznym regionie, to na pewno będziesz zadowolony z liczby bibliotek, jakie jest w stanie otworzyć ExpressVPN. Odblokowuje on bowiem pokaźną liczbę Netflixowych bibliotek z naszej listy, przez co będziesz mógł obejrzeć większość seriali oraz filmów bez żadnych problemów.

Nasz werdykt: ExpressVPN jest doskonałą usługą VPN dla Netflixa

ExpressVPN wypadł w naszym teście bardzo dobrze, pozwalając nam na odblokowanie oraz uzyskanie dostępu do wszystkich najważniejszych Netflixowych bibliotek, jak i również dziewięciu innych regionów, co zostawia nas z finalną liczbą 14 odblokowanych bibliotek. Musieliśmy wprawdzie zmieniać kilka razy serwer w tym samym kraju, lecz twierdzimy, że skuteczność w odblokowywaniu Netflixa nam to wynagrodziła.

Jeśli natomiast chodzi o cenę, miesięczne ceny za ich subskrypcje są porównywalne do tych, które ustaliła konkurencja z podobną funkcjonalnością. Zniżka, jaką można dostać decydując się na dłuższą subskrypcję, nie jest aż tak wysoka jak w przypadku innych usług VPN, ale z drugiej strony są w stanie dorzucić do rocznej subskrypcji 3 ekstra bezpłatne miesiące (czyli do ich najdłuższej opcji subskrypcji).

Podsumowując, czy ExpressVPN jest VPNem, który działa dobrze z Netflixem? Oczywiście, że tak! Przetestowaliśmy już większość z dostępnych usług VPN i z pewnością możemy powiedzieć, że ExpressVPN znajduje się na naszej liście top 3 najbardziej polecanych VPNów działających z Netflixem.

Nasza ocena: 4.5 na 5 gwiazdek


Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem ExpressVPN za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button