Jak użyć ExpressVPN MediaStreamer by odblokować Netflix

Skorzystaj z usługi ExpressVPN MediaStreamer, aby odblokować Netflix na urządzeniach, na których nie można zainstalować aplikacji VPN.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 22-ego listopada 2023

ExpressVPN jest jedną z najlepszych dostępnych na rynku usług VPN, które służą do odblokowywania Netflixa. Dzięki intuicyjnej aplikacji oraz dostępowi do wielu szybkich serwerów w przeróżnych lokalizacjach odblokowanie podstawowych Netflixowych bibliotek oraz rozpoczęcie oglądania wymaga jedynie kilku kliknięć.

Trzeba przy tym pamiętać, że nie każdy sprzęt, na przykład Smart TV, może otworzyć aplikację VPN, pozwalającą na załatwienie czegoś jednym kliknięciem. Jak się okazuje, ExpressVPN oferuje jednak na szczęście MediaStreamer, który jest przeznaczony dla sprzętu który może nie mieć aplikacji VPN.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czym Jest ExpressVPN MediaStreamer?

MediaStreamer to oferowana przez ExpressVPN usługa DNS, która jest dołączana do oryginalnej subskrypcji. Nie jest usługą VPN i, co za tym idzie, nie oferuje tych samych korzyści, takich jak ochrona Twojej anonimowości oraz prywatności.

MediaStreamer na routerze

Jej głównym zadaniem jest pomoc w odblokowywaniu Netflixa oraz innych podobnych serwisów streamingowych, takich jak Disney+, Hulu, czy też Amazon Prime, w przypadku gdy posiadają materiały dostępne na innych terenach, bądź też po prostu nie są dostępne w Twoim kraju.

MediaStreamer działa na każdym urządzeniu które pozwala na zmianę Twoich sieciowych ustawień. Najprościej mówiąc, chodzi nam tutaj o urządzenia, które posiadają dostęp do Internetu, przykładowo o Smart TV, laptopa z systemem Windows, Roku, czy też nawet starego Android set-top box.

Jakiego Netflixa Mogę Odblokować Po Użyciu ExpressVPN MediaStreamer?

MediaStreamer odblokowuje aktualnie jedynie amerykańskiego Netflixa. Oznacza to, że podczas używania MediaStreamer będziesz mógł połączyć się jedynie z serwerami podłączonymi do Stanów Zjednoczonych. Metoda ta gwarantuje na szczęście szybki przesył oraz wydaje się być bardzo wygodna w użyciu, szczególnie biorąc pod uwagę to, że nie będziesz musiał otworzyć aplikacji, tak jak robi się to zwykle przy pulpitowych apkach. To wszystko wykazały nasze testy.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, po co miałbyś używać MediaStreamer, wypisaliśmy tutaj kilka sytuacji, w których warto się nad tym zastanowić:

  • Urządzenie niekompatybilne z usługą VPN: Jeśli posiadasz Smart TV, Plex, lub jakiekolwiek inne urządzenie, które nie ma dostępu do aplikacji ExpressVPN, powinieneś używać zamiast tego MediaStreamer.
  • Zależy Ci jedynie na odblokowaniu materiałów: MediaStreamer jest znacznie szybszy oraz dużo mniej męczący niż aplikacja VPN. Nie dostarcza Ci co prawda tego samego poziomu anonimowości oraz bezpieczeństwa, ale może Ci równie dobrze nie zależeć na tej korzyści, jeśli i tak zamierzasz jedynie streamować na tym urządzeniu treści.
  • Korzystasz Głównie z Amerykańskiego Netflixa: Amerykański Netflix jest uważany za bibliotekę podstawową, co oznacza, że posiada szeroki wachlarz ekskluzywnych materiałów, których prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć gdziekolwiek indziej. Odblokowuje dodatkowo większość ogromnej Netflixowej biblioteki. Jeśli nie chcesz zmieniać na okrągło regionów, MediaStreamer będzie dla Ciebie wyjątkowo przydatny.

Wciąż nie jesteś przekonany do usługi MediaStreamer? Żaden problem, kliknij tutaj, a dowiesz się, jak użyć tradycyjnej aplikacji ExpressVPN i odblokować Netflixa.

Jak Odblokować Netflix Używając MediaStreamer

Jako że ilość urządzeń, na których można używać MediaStreamer jest praktycznie nieskończona, głównie dzięki posiadanej przez nie możliwości zmienienia ustawień DNS, postawię w tym poradniku na najbardziej typowe urządzenie, na jakim chce się używać MediaStreamer - smart TV.

Zamierzam użyć LG EVO C2 i przejść z Tobą przez cały proces. Pamiętaj, że nawet jeśli kroki mogą się nieco różnić w zależności od urządzenia, jakiego używasz, wciąż powinny prowadzić one do tego samego rezultatu.

Jeśli nie zasubskrybowałeś jeszcze ExpressVPN, zrób to teraz! Oferują 30-dniowy darmowy okres próbny. Jeśli, i to w jakimkolwiek momencie, nie będziesz zadowolony z działania usługi, otrzymasz po prostu pełen zwrot pieniędzy. Bez żadnych pytań, po prostu kontaktując się z ich obsługą klienta.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

1. Zarejestruj swój adres IP

ExpressVPN musi poznać Twoje IP przed tym, jak zaczniesz łączyć się z ich serwerami, by mogli Cię zaakceptować. By to umożliwić, skieruj się do strony Ustawienia DNS (DNS Settings) i kliknij w Register my IP address.

Rejestrowanie Twojego adresu IP w ustawieniach DNS

Powinieneś także zaznaczyć Automatically register my IP address (Zarejestruj mój adres IP automatycznie). Jeśli to zrobisz, to za każdym razem, gdy otworzysz stronę na jakimkolwiek urządzeniu, Twój adres IP zostanie zarejestrowany automatycznie, bez potrzeby kolejnego kliknięcia.

2. Znajdź Adres IP Twojego MediaStreamer

Po tym, jak zarejestrujesz swój adres IP, musisz odnaleźć IP, które trzeba wpisać, by połączyć się z serwerami ExpressVPN. W tym celu udaj się na ich stronę konfigurowania i zanotuj lub skopiuj dwa adresy IP, które tam zobaczysz.

3. Otwórz Na Swoim Urządzeniu Stronę Ustawień Sieciowych

Musisz otworzyć zaawansowane ustawienia sieci na urządzeniu, z którego aktualnie korzystasz.

Otworzę stronę służącą do konfiguracji ustawień sieciowych na moim LG G2. Ty również powinieneś odnaleźć na swoim urządzeniu okno Sieć I wybrać sieć, do której jesteś aktualnie podłączony. MediaStreamer działa zarówno z połączeniem przewodowym,  jak i bezprzewodowym.

4. Zmień Swoje Ustawienia Ręcznie

Zmień swój DNS na IP, które zapisałeś na swojej stronie ustawień ExpressVPN

Zmień ustawienia swojej sieci z Automatycznych (Automatic) na Dopasowane (Manual). Pozwoli Ci to na wpisanie nowego adresu DNS, tego, który niedawno skopiowaliśmy. Po tym, jak to zrobisz, udaj się do zakładki Adres DNS I dodaj pierwsze IP (MediaStreamer IP #1), które skopiowałeś.

Jeśli zostaniesz dodatkowo zapytany o alternatywny adres IP, wpisz drugie IP, które skopiowałeś (MediaStreamer IP #2) i wyjdź z ustawień aplikacji.

5. Otwórz Aplikację Netflix

Po właściwym ustawieniu DNS udaj się na swoją aplikację Netflix, lub otwórz jej stronę. Są dwie drogi, aby sprawdzić, czy rzeczywiście udało Ci się odblokować Netflixa i otworzyć za pomocą MediaStreamer bibliotekę USA:

Top Movies on Netflix USA

Zjedź w dół i sprawdź lokalizację: Jeśli zjedziesz w dół, powinieneś zobaczyć okienko Popularne w Stanach / U.S.A. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że udało Ci się odblokować Netflixa.

Otwórz zablokowany film lub serial: Jest wiele filmów i seriali dostępnych jedynie w USA. Możesz sprawdzić na przykład jeden z proponowanych przez nas; dajmy na to NCIS. (Pamiętaj, by obejrzeć, o ile już tego nie zrobiłeś!)

Jeśli Twój Netflix wciąż nie wydaje się być odblokowany, nie załamuj się. Po prostu zmień DNS z MediaStreamer IP #1 na IP #2 i odśwież swoje urządzenie. Szczególnie Smart TV potrzebują tego często przed połączeniem się z nowym serwerem DNS.

To już wszystko! Odblokowałeś właśnie Netflixa, używając do tego MediaStreamer. Możesz teraz oglądać całość Netflixowej Amerykańskiej biblioteki w szybkości lepszej, niż pozwala na to nawet sama aplikacja VPN.

Pamiętaj: MediaStreamer na ExpressVPN nie pozwoli Ci na zmianę regionu lub państwa; Działa jedynie z Netflix USA. Jeśli zależy Ci na sprawdzeniu i otworzeniu wszystkich najnowszych bibliotek, jakich otworzenie oferuje aktualnie ExpressVPN, spójrz na nasz test ExpressVPN.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy MediaStreamer Jest Aplikacją?

Nie, MediaStreamer nie jest aplikacją. Jest po prostu usługą DNS oferowaną przez ExpressVPN, która pozwoli Ci na odblokowanie Netflix USA i innych stron streamingowych. Nie oferuje tego samego poziomu prywatności i bezpieczeństwa, który zapewnia aplikacja ExpressVPN. Pozwala jednak na nieco szybsze przeglądanie oraz ładowanie materiałów.

Czy MediaStreamer Działa Na Każdym Urządzeniu?

Tak, MediaStreamer działa z każdym urządzeniem, które można podłączyć do internetu. Nawet jeśli nie ma wzmianki o Twoim urządzeniu w informacjach o platformach działających z ExpressVPN, to jeśli jest na nim możliwość zmienienia Twoich ustawień DNS ręcznie, będziesz w stanie używać MediaStreamer bez żadnych problemów.

Nie musisz także koniecznie używać tej usługi do streamowania; można użyć jej, by odblokować Netflixa, jasne, ale może równie dobrze zostać użyta do odblokowania innych serwisów i stron, na których materiały nie są wszędzie dostępne. Pamiętaj jednak, że usługa ta nie zapewnia Ci tego samego poziomu bezpieczeństwa I anonimowości, jakie zapewnia aplikacja ExpressVPN.


Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem ExpressVPN za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button