Jak Odblokować Netflixa Za Pomocą NordVPN

Ciesz się międzynarodowymi bibliotekami Netflixa z małą pomocą NordVPN, jednej z najlepszych dostępnych aktualnie usług VPN, która pomaga w odblokowywaniu dostępnych tylko dla wybranych regionów materiałów.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 8-ego lutego 2024

Z liczbą przekraczającą 6000 serwerów w 61 różnych krajach, NordVPN jest z pewnością jedną z najlepszych usług VPN, która nadal jest w stanie pomóc w odblokowywaniu Netflixa. Dzięki pokaźnej liczbie serwerów, jakie posiada ten VPN zawsze będziesz w stanie odnaleźć I połączyć się z jakąś lokalizacją, która da Ci gwarancję niesamowicie szybkiego połączenia oraz pełne bezpieczeństwo przeglądania dzięki szyfrowaniu AES-256.

W dzisiejszym poradniku powiemy Ci, jak dokładnie użyć usługi NordVPN, by być w stanie odblokować w kilka minut Netflix i cieszyć się w pełni odblokowanymi, wcześniej niedostępnymi materiałami, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się aktualnie znajdujesz.

Jeśli nie wiesz zbyt bardzo, czym jest NordVPN i jeszcze Cię on nie kupił, to wiedz, że stoi na 3 miejscu na naszej liście najlepszych usług VPN do odblokowywania Netflixa, a wszystko to przez jego dobrą cenę oraz szybkość.

Wypróbuj NordVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Odblokowywanie Netflixa Za Pomocą NordVPN: Poradnik Krok Po Kroku

NordVPN dostaje na portalu Trustpilot dużo ocen 4+, głównie przez to, że nie tylko jest w stanie odblokować pokaźną liczbę dostępnych w różnych regionach bibliotek Netflixa, ale też zapewnia przy robieniu tego wystarczająco dużą prędkość, by można było bez obaw oglądać wybrane materiały w 4K.

VPN ten oferuje aktualnie także 30-dniowy gwarantowany zwrot pieniędzy. Innymi słowy, jeśli zakupisz teraz dostęp do NordVPN i nie będziesz zadowolony z działania tej usługi, będziesz mógł poprosić o zwrot środków wydanych na subskrypcję w dowolnym momencie w ciągu 30 dni. To wszystko bez żadnych pytań o powód rezygnacji.

NordVPN działa na wielu różnych platformach, takich jak macOS, Windows, Linux, czy też Android, a także na rozszerzeniach do przeglądarek takich jak Chrome oraz Firefox. Jeśli posiadasz Smart TV lub set-top box, zawsze możesz zainteresować się SmartDNS (przeczytasz o tym więcej tutaj), za pomocą którego odblokujesz na każdym urządzeniu Netflixową bibliotekę Stanów Zjednoczonych.

Posługujemy się tą wersją NordVPN, która jest dostępna na Windows. Jeśli działasz na innej platformie, to nie musisz się martwić. Wszystkie przedstawione tu przez nas kroki powinny wyglądać tak samo lub podobnie niezależnie od wybranej platformy.

Wypróbuj NordVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

1. Otwórz NordVPN 

Przed uzyskaniem dostępu będziesz musiał zalogować się najpierw do usługi VPN

Jeśli używasz NordVPN po raz pierwszy, to będziesz musiał się najpierw zalogować. Zostaniesz przeniesiony na swoją przeglądarkę (stanie się to tylko raz), a potem poproszony o Konfigurację usługi VPN tak, by odpowiadała ona Twoim potrzebom. Jeśli chodzi o Netflixa, to polecamy zrobić następujące rzeczy:

Przed kliknięciem w przycisk dalej” upewnij się, że zmieniłeś odpowiednio swoje ustawienia
  • Funkcja Internet Kill Switch: Wyłącz (Jeśli to włączysz, to nawet mała napotkana przeszkoda sprawi, że nie będziesz w stanie dalej oglądać.)
  • Ochrona przed Zagrożeniami: Włącz

2. Połącz się z wybraną przez siebie lokalizacją

NordVPN połączy Cię z jakimś serwerem z automatu. Będzie on zupełnie przypadkowy. Na szczęście jedynym, co będziesz musiał zrobić, by go zmienić, będzie albo użycie wyświetlanej na ekranie mapy, albo zwykłe kliknięcie na lokalizację, która Cię zainteresuje.

NordVPN posiada ponad 6000 serwerów.

Dla przykładu, użyjemy serwera Stanów Zjednoczonych oraz innych serwerów US, by odblokować za pomocą NordVPN amerykańskiego Netflixa. NordVPN oferuje wiele opcji łączenia się ze Stanami oraz Europą. Oznacza to, że gdy będzie dręczyć Cię powolne działanie serwisu oraz ścinanie, lub gdy nie uda Ci się odblokować za pomocą wybranego serwera Netflixa, zawsze będziesz mógł przełączyć się na inny.

VPN posiada także Dedykowane adresy IP. Z naszych doświadczeń wynika co prawda, że działają one nieco wolniej, ale są za to o wiele bardziej stabilne i prawie zawsze udaje im się odblokować Netflixa. Sprawia to, że stanowią one świetny wybór dla praktycznie każdej osoby.

Jeśli zastanawia Cię, czy rzeczywiście udało Ci się połączyć z inną lokalizacją, skieruj się po prostu tutaj, do znajdywacza adresów IP, a potem spójrz na wyświetloną tam lokalizację:

What is my IP

Widzimy tam Stany Zjednoczone. Oznacza to, że nasz VPN działa. Jeśli Ty widzisz tam zaś swoją własną lokalizację lub jakąś inną, niewłaściwą, połącz się po prostu z innym serwerem i spróbuj ponownie.

Wypróbuj NordVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Jak Sprawdzić, Czy NordVPN Odblokował Ci Netflixa

Wybranie dostępnego serwera nie zawsze da Ci gwarancję tego, że uda się odblokować Netflixa. Możliwe, że czasem będziesz musiał poprzechodzić kilka razy z serwera na serwer, zanim dostaniesz w końcu swój upragniony dostęp

Istnieją aktualnie dwa sposoby na to, jak sprawdzić, czy udało Ci się odblokować Netflixa:

Odnalezienie zakładki "Najpopularniejsze"

Netflixowa zakładka "Najpopularniejsze" różni się w zależności od regionu. Możesz dzięki niej zobaczyć, skąd pochodzi Twoja aktualnie wyświetlana Netflixowa biblioteka. Jeśli nasz amerykański Netflix działa, po przesunięciu w dół strony powinniśmy móc zobaczyć coś w tym stylu:

Top Movies on Netflix USA

Znajdź normalnie zablokowany film

Kolejnym znakomitym sposobem na to, by przekonać się, czy Twój Netflix został odblokowany za pomocą NordVPN, jest odnalezienie filmu bądź serial, który byłby normalnie zablokowany w Twoim regionie. Posłużymy się tutaj przykładem filmu Diuna. Film ten jest aktualnie dostępny na amerykańskim, kandyjskim, oraz belgijskim Netflixie.

Jeśli wyszukasz więc wybrany przez siebie film i będziesz w stanie go znaleźć, to jest to dobry znak. Jeśli dodatkowo będziesz w stanie go włączyć, będzie oznaczało to, że Twojemu NordVPN udało się odblokować Netflixa, a Ty będziesz mógł cieszyć się teraz ekskluzywnymi amerykańskimi materiałami.

Czy możesz zostać zbanowany za używanie NordVPN do odblokowywania Netflixa?

Nie, nie możesz zostać zbanowany za używanie NordVPN w celu odblokowywania Netflixa. Tyczy się to wszystkich usług VPN, jakie przedstawiamy. Netflix nie może dać Ci bana, ponieważ korzystanie z usług VPN nie jest w żaden sposób nielegalne. Twoje konto nie może więc zostać zablokowane.

VPN maskuje Twoją lokalizację w taki sposób, że Netflixowi wydaje się, że oglądasz coś z innego rejonu niż ten, w którym się aktualnie znajdujesz. Jeśli Twój VPN zostanie jednak w jakiś sposób wykryty, Netflix wyświetli po prostu tylko te tytuły, które są dostępne na całym świecie, ukrywając regionalne materiały. Kiedy tak się stanie, wystarczy tylko, że przeniesiesz się na inną z tysięcy dostępnych lokalizacji, jakie oferuje NordVPN i spróbujesz jeszcze raz.

Wypróbuj NordVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy warto używać NordVPN do odblokowywania Netflixa?

Tak, warto jest używać NordVPN do odblokowywania Netflixa. Jest to świetny, naprawdę niedrogi VPN odblokowujący wszystkie podstawowe  Netflixowe biblioteki. Jest także dostępny na wielu platformach, włączając w to przeglądarkowe rozszerzenia. Posiada także dodatek DNS, pozwalający Ci na ukrywanie Twojej lokalizacji oraz odblokowywanie amerykańskiego Netflixa nawet wtedy, gdy Twój sprzęt nie jest w stanie zainstalować aplikacji NordVPN.

Podsumowując, to właśnie połączenie szybkości, bezpieczeństwa, niesamowitej obsługi oraz 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy sprawia, że nie ma co się zastanawiać nad NordVPN, a już na pewno nie wtedy, gdy zależy Ci na usłudze VPN potrafiącej odblokować Netflix.

Dodatkowo, NordVPN nie ogranicza się tylko do odblokowywania Netflixa. Za jego pomocą możesz równie dobrze odblokować serwisy takie, jak np. Hulu, HBO, czy też Disney+.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem NordVPN za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj NordVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button