Jak odblokować Netflixa używając ExpressVPN

Poradnik krok po kroku, który pomoże Ci zrobić to jak najszybciej się da.

Image: Tomas Mazowski
Ostatnio zaktualizowany: 14-ego listopada 2023
ExpressVPN for Netflix: Step-by-step

Nasze poprzednie testowania Netflixa z VPN niejednokrotnie pokazywały, że ExpressVPN jest jednym z najlepszych tego typu usług, szczególnie jeśli przypatrzymy się temu, jak wiele międzynarodowych bibliotek Netflixa jest w stanie otworzyć. Jest w stanie otworzyć zarówno wszystkie podstawowe (i najważniejsze) Netflixowe biblioteki, jak i pokaźną liczbę bibliotek drugorzędnych, które posiadają zwykle niszowe, ekskluzywne tytuły, a które ciężko byłoby znaleźć gdziekolwiek indziej.

W artykule tym powiemy, jak krok po kroku odblokować Netflixa, używając do tego ExpressVPN. Jeśli interesuje Cię pełna recenzja Express VPN i to, które dokładnie Netflixowe biblioteki jest w stanie otworzyć, to dowiesz się tego tutaj.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Odblokowywanie Netflixa za pomocą ExpressVPN: Krok po kroku

Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na subskrypcję ExpressVPN, zrób to teraz. Oferują 30 dniowy darmowy okres próbny, co oznacza, że jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany w trakcie jego trwania działaniem tej usługi, będziesz mógł skontaktować się z ich działem obsługi klienta i uzyskać pełen zwrot.

Po tym, jak pobierzesz i zainstalujesz ExpressVPN, musisz wykonać jeszcze kilka kroków:

Otwórz aplikację ExpressVPN

Po zalogowaniu się (co robisz tylko jeden raz), aplikacja otworzy przed tobą okienko, w którym będziesz mógł wybrać lokalizację, z którą chcesz się połączyć. Możesz zmienić lokalizację, klikając na pole Selected Location.

Aplikacja ExpressVPN przed połączeniem się z jakimkolwiek serwerem.

Wybierz region, z którym chcesz się połączyć

Aplikacja wpisze pewnie automatycznie kraj, w którym aktualnie się znajdujesz. W naszym przypadku była to Szwecja, co nie jest zbyt przydatne biorąc pod uwagę to, że interesują nas inne Netflixowe biblioteki (mamy już w końcu dostęp do biblioteki naszego kraju). Aby połączyć się z inną lokalizacją masz dwie opcje: możesz ją albo znaleźć na liście Recommended lub All, albo wpisać jej nazwę w wyszukiwarce na górze.

ExpressVPN: List of locations

Zależnie od regionu, dostępny może być jeden lub więcej serwerów. Serwer domyślny będzie działał dobrze przez większość czasu. Jeśli zależy Ci jednak na większej kontroli, możesz z łatwością wybrać ten, który jest najbliżej Twojej szerokości geograficznej. Jak mówi stara dobra zasada: czym bliżej Ciebie znajduje się dany serwer, tym szybsze będzie połączenie.

Kliknij w przycisk włączania

Po wybraniu serwera zamknij okienko i kliknij w przycisk służący do włączania w usłudze VPN.

ExpressVPN: Connected
Połączona z serwerem aplikacja ExpressVPN.

Aplikacja ExpressVPN zrobi się teraz zielona i wyświetli napis Connected. Jeśli nadal chcesz jednak upewnić się, czy na pewno działa, możesz udać się na wskazany adres: whatismyipaddress.com

Ukaże Ci się wtedy podobne okienko:

What is my IP

Jeśli adres IP będzie zgodny z lokalizacją serwera, z którym się połączyłeś, to Twoja usługa VPN działa.

Jak Sprawdzić, Czy Mój Netflix Został Odblokowany Używając ExpressVPN?

W końcu, po wykonaniu tych prostych kroków, możesz udać się na Netflixa i zobaczyć, czy Twoja usługa VPN działa, przesuwając stronę w dół i sprawdzając najlepsze Filmy lub Seriale w kraju, z którym się połączyłeś. Zakładając, że połączyliśmy się ze Stanami Zjednoczonymi, powinniśmy zobaczyć coś takiego:

Top Movies on Netflix USA

Nie widzisz tego okienka? Jeśli tak jest, to serwer jest najprawdopodobniej zablokowany przez Netflixa i będziesz musiał spróbować na innym. To normalne i czasem się zdarza, niezależnie od tego, jakiej usługi VPN używasz. ExpressVPN ma na szczęśćie więcej niż 20 serwerów do zaoferowania w Stanach.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie, czy usługa VPN działa, jest znalezienie i włączenie filmu lub serialu, który można obejrzeć tylko w danym regionie. Możemy to zrobić korzystając z wyszukiwarki. Postawmy np. na „Z pamiętnika położnej”, czyli na serial dostępny w Wielkiej Brytanii oraz Stanach:

Title available in countries...
Poszukaj tej części na każdej stronie filmu lub serialu, a dowiesz się w jakich krajach jest dostępny na Netflixie.

Jeśli otworzymy więc Netflix, będziemy w stanie zobaczyć stronę przekierowującą do wybranego filmu, a odtwarzacz zacznie po chwili go wyświetlać - to znaczy to, że ExpressVPN udało się odblokować Netflixa.

Call the Midwife

I to już wszystko! Udało Ci się ogarnąć podstawy odblokowywania Netflixa. Możesz teraz zmienić region na inny i sprawdzić setki ekskluzywnych filmów oraz seriali, które były wcześniej całkowicie niedostępne.

Pamiętaj: ExpressVPN nie jest w stanie odblokować każdej Netflixowej biblioteki - żaden VPN nie jest w stanie tego zrobić. Jeśli chcesz zobaczyć aktualną listę bibliotek, które można otworzyć za pomocą tej usługi, to zobacz co wynikło z naszego testowania ExpressVPN.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy Warto Używać ExpressVPN Przy Korzystaniu Z Netflixa?

Tak, warto używać ExpressVPN przy korzystaniu z Netflixa. Jest to niesamowita usługa VPN, idealna do użycia na takich platformach, co doskonale pokazują nasze wielokrotnie przeprowadzane, niezależne testy. Z pewnością jest w stanie otworzyć zarówno wiele podstawowych, jak i drugorzędnych bibliotek.

Co więcej, nieważne, gdzie żyjesz, zdobędziesz dostęp do pobliskiego serwera, który będzie szybki oraz pozwoli na nieograniczone ściąganie. Cena usługi ExpressVPN jest też dosyć konkurencyjna, wynosi bowiem około 7$ na miesiąc, co jest również kwotą, która jest zwykle obniżona dzięki licznym promocjom.

ExpressVPN działa również dobrze z wieloma platformami, na których możesz odblokować Netflixa; są to:

 • Windows
 • Mac
 • iOS
 • Android
 • Linux
 • Rozszerzenia przeglądarki
 • Amazon Fire TV i Fire Stick
 • Google TV
 • AndroidTV
 • Roku
 • Media Streamer

Jak widać, ExpressVPN obsługuje praktycznie każdą platformę, działając z Netflixem i dostarczając Ci najlepszych doświadczeń.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy Mogę Zostać Zablokowany Za Używanie ExpressVPN Do Otwierania Netflixa?

Nie, nie możesz zostać zablokowany za używanie ExpressVPN do otworzenia Netflixa. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli Netflix wykryje Twoje użycie usługi VPN do zmienienia Twojego regionu, nie pozwoli Ci po prostu na dalsze oglądanie, to znaczy dopóki nie wyłączysz usługi VPN. Pokaże Ci jedynie filmy oraz seriale, które byłyby dla Ciebie dostępne normalnie. Zwykle oznacza to pokazanie jedynie Oryginalnych Serii Netflixa.

Jeśli odłączysz się od serwera VPNa, będziesz w stanie natychmiast używać normalnie swojego Netflixowego konta. ExpressVPN oferuje wiele dostępnych regionów do odblokowywania Netflixa. Jeśli jednak klikniesz w region, ktory jest zablokowany, nie będziesz mógł po prostu dalej oglądać.

Jak to naprawić? To proste: zmień po prostu swój region na ten działający, a wszystko się rozwiąże. Netflix nie ma powodu ani możliwości zablokowania Twojego konta tylko dlatego, że korzystasz z usługi VPN. Nie masz więc się o co martwić.

Z Jakich Serwerów Powinienem Korzystać Używając Netflixa Z ExpressVPN?

Z ExpressVPN możesz użyć każdego odblokowanego serwera w celu oglądania Netflixa. Nie ma szczególnie ważnego serwera. Zauważyliśmy, że kiedy serwer stanie się zbyt zatłoczony, to warto jest zastanowić się nad przeniesieniem się na inny. Serwery zostają czasami namierzone przez Netflix i zablokowywane. W tym przypadku będziesz musiał połączyć się z innym. W innych przypadkach nie ma jednak powodu do faworyzowania jakichś konkretnych serwerów, no chyba że znajdują się blisko Ciebie, bo wtedy wszystko będzie ładowało się trochę szybciej.


Jeśli jesteś zainteresowany/a wypróbowaniem ExpressVPN za darmo, to oferują obecnie 30-dniowy okres próbny. Jak to działa? Decydujesz się na normalny plan, ale przez pierwsze 30 dni Twojej subskrypcji masz możliwość skontaktowania się z działem obsługi klienta, zrezygnowania ze swojej subskrypcji (nie musisz podawać przyczyny rezygnacji) i otrzymania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Wypróbuj ExpressVPN » 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Zamknij
Close button